Ужгородка

Новини Закарпаття

Китай може обігнати Україну на ринку волоського горіха в Туреччині

Китай оновив рекорди як експорту волоського горіха в шкаралупі, так і ядра волоського горіха минулого року

За підсумками 2021 року Китай може піднятися на третє місце у світовому рейтингу експортерів волоського горіха, обійшовши Чилі та збільшивши відрив від України, яка поки що важко, але утримується на п’ятій позиції. Україна, при цьому, продовжувала відчувати труднощі з експортом волоського горіх через низькі світові ціни та зміни режиму доступу на ринок Туреччини. Про це повідомляє EastFruit.

Китай оновив рекорди як експорту волоського горіха в шкаралупі, так і ядра волоського горіха минулого року. За оцінками, експорт ядра збільшився протягом року рівно вдвічі до 45-47 тис. т, а обсяг експорту волоського горіха в шкаралупі — приблизно у 1,5 раза до 110-115 тис. т.

Загалом на експорті волоського горіха Китай за 2021 рік заробив близько $420 млн, що також стало новим рекордом.

«До речі, Туреччина, яка різко зменшила імпорт грецького горіха з України, схоже, заміняла український горіх китайським. За підсумками 2021 року експорт грецького горіха з Китаю до Туреччини зріс у 2,2 раза, а Туреччина зайняла четверте місце у рейтингу найважливіших ринків збуту цього виду горіхів для Китаю», — йдеться в повідомленні.

Три найбільш швидко зростаючі ринки збуту китайського горіха: Ірак, В’єтнам та Саудівська Аравія. Ці країни збільшили закупівлі китайського горіха протягом року більш ніж удвічі.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна посідає четверту позицію серед країн-імпортерів до ЄС.

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору