Ужгородка

Новини Закарпаття

Бюджет недоотримує 9 млрд на рік від неоподаткування нелегального алкоголю

Тероргани ДПС донарахували майже 59 млн гривень акцизного податку, із яких до бюджету було сплачено 0,5%

Держбюджет за рік недоотримує 9 млрд грн від неоподаткування нелегального алкоголю. Про це повідомляє Рахункова палата у вівторок, 11 січня, із посиланням на звіт про результати аудиту ефективності планування, а також контролю за повнотою нарахування та своєчасністю надходження акцизного податку з алкогольних напоїв до держбюджету.

“Держоргани протягом 2019-2020 років та дев’яти місяців 2021 року не забезпечили дієву систему контролю за виробництвом та обігом спиртного, що створило передумови для існування нелегального ринку алкоголю та призвело до недонадходжень акцизного податку до держбюджету”, – йдеться в повідомленні.

Обсяги виробленої лікеро-горілчаної продукції у 2020 році у порівнянні з 2019 роком збільшилися майже на 11%, виноробної продукції та солодового пива зменшились на 13% та 0,5% відповідно. Водночас за даними Держмитслужби, імпорт лікеро-горілчаної продукції зріс майже на 45%, виноробної – вдвічі, а пива – більш ніж на 11%.

До держбюджету за цей період надійшло майже 42 млрд гривень акцизного податку з алкогольних напоїв, імпортованих та вироблених в Україні. Проте його питома вага у загальній сумі податкових надходжень знизилася із 1,9% у 2018 році до 1,6% за 9 місяців 2021 року.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, частка нелегального спиртного в Україні становить понад третину загального обсягу ринку алкоголю та більша частина ринку міцного алкоголю.

За результатами документальних перевірок тероргани ДПС донарахували майже 59 млн гривень акцизного податку, із яких до бюджету було сплачено 0,5%.

За два роки та дев’ять місяців борг з акцизного податку на алкоголь збільшився майже на 6% і досяг 420 млн гривень. Шляхом списання податкового боргу з цього податку погашено 10 млн грн, а грошовими коштами сплачено близько 6 млн гривень.

Раніше Landlord повідомляв, що в Україні подорожчало м’ясо, риба і молочні продукти.

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору