Ужгородка

Новини Закарпаття

Кабмін затвердив перелік судноплавних морських вод та водних шляхів

Документ розроблено з метою реалізації норм закону “Про внутрішній водний транспорт”

Кабінет міністрів України затвердив перелік внутрішніх морських вод і внутрішніх водних шляхів, віднесених до категорії судноплавних, прийнявши відповідну постанову №136 від 9 лютого 2022 року “Про затвердження переліку внутрішніх морських вод і внутрішніх водних шляхів, віднесених до категорії судноплавних”. Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Документ розроблено з метою реалізації норм закону № 1054-ІХ “Про внутрішній водний транспорт” та Водного кодексу, куди увійшли 80 судноплавних ділянок.

Ділянки внутрішніх водних шляхів України, що включені до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення як елементи мережі водних шляхів категорії Е. До них віднесено 18 ділянок.

До інших судноплавних ділянок внутрішніх водних шляхів віднесено 13 річок та 5 водосховищ.

До ділянок внутрішніх морських вод віднесено 18 акваторій морських портів та 24 підхідні морські канали.

Окрім цього, документом розширюють характеристики габариту глибини суднового ходу показником проєктного рівня та рівня навігаційного спрацювання, актуалізує інформацію щодо класності водного шляху відповідно до Європейської угоди про найважливіші водні шляхи міжнародного значення для судноплавних ділянок річки Дніпро від Херсона до греблі Київської ГЕС, враховує судноплавні ділянки внутрішніх водних шляхів, які враховані при визначенні зон в Резолюції Європейської економічної комісії ООН №61.

Довідка. Проєкт постанови Кабінету міністрів “Про затвердження переліку внутрішніх морських вод та внутрішніх водних шляхів, віднесених до категорії судноплавних” розроблено Міністерством інфраструктури у грудні 2022 року. 2020 року Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою закон № 1054-ІХ.
Відповідно до очікувань Міністерства, новий закон дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік з економічним ефектом для держави в 13-16 млрд грн щорічно.

Нагадаємо, що спрощення процедур оформлення вантажів у портах – не менш важливе питання, ніж будівництво нових терміналів та залучення інвестицій.

Раніше Landlord повідомляв, що маріупольський порт пропонує європейським партнерам інвестувати у будівництво зернового та контейнерного терміналів.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору