Ужгородка

Новини Закарпаття

Ситуація з тваринництвом на окупованих територіях є критичною — УКАБ

Через дії російських окупантів ситуація в українському тваринництві погіршується

Фермери не можуть проводити нормальну годівлю тварин, а також доглядати за ними. Про це заявив генеральний директор асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Роман Сластьон, передає Агропортал.

За його словами, найбільш критичною є ситуація з молочним поголів’ям корів. “Адже їх потрібно не тільки годувати, а й доїти щонайменше двічі на день, щоб не було проблем зі здоров’ям. Наразі робити це неможливо. Здавати молоко немає куди, оскільки ланцюжки постачання молока на переробку до підприємств зруйновані”, — зазначає Сластьон.

Він розповів, що через відсутність електроенергії в Херсонській області почалась масова загибель курей, тому довелося вирізати птицю на птахофабриці.  Живих тварин забили для забезпечення продовольством, а частину загиблих голів захоронили. На територіях, де ведуться активні воєнні дії ситуація залишається критичною.

Читайте також: Мінагро прогнозує масштабний старт весняних польових робіт на кінець березня

Як зазначив гендиректор агрохолдингу ІМК Алекс Ліссітса, катастрофічна ситуація виникла на фермі, чисельністю  1000 корів, яка знаходиться на кордоні з Білоруссю. “Для догляду за тваринами не вистачає ресурсів, до того ж відключене енергопостачання, а генераторів вистачить ненадовго. Тому прогнозувати, що буде далі, дуже складно”, — сказав Ліссітса.

Крім того, Сластьон наголосив, що на сьогодні, зерна для годівлі тварин в Україні вистачає, тому проблем з кормами немає. Є нестача мінеральних та кормових добавок. “Зараз триває процес перебудови шляхів постачання концентрованих та готових кормів до України через західні країни ЄС”, — повідомив гендиректор УКАБ.

Раніше стало відомо, що російську окупанти з птахофабрики “Чорнобаївська” вкрали вантажні автомобілі з написами “Квочка”.

Ліана Мелковська

 

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору