Ужгородка

Новини Закарпаття

Кернел втратив майже 15% землі через російське вторгнення

Незважаючи на фінансову підтримку держави фермерам не вистачатиме насіння та добрив

Через війну кількість землі, придатної для весняної посівної, скоротилася на 39% до 4,7 млн гектар. Про це повідомляє пресслужба компанії Kernel.

“Незважаючи на фінансову підтримку держави фермерам не вистачатиме насіння та добрив, а це означає, що урожайність з гектара знизиться і світові ціни на продукти харчування зростуть”, – йдеться в повідомленні.

Війна істотно змінила бізнес-процеси в Kernel. З 11 областей, де розташовується земельний банк агрохолдингу, чотири області повністю або частково тимчасово окуповані російськими військовими (Харківська, Миколаївська, Чернігівська та Сумська). Всі важливі активи компанія застрахувала від ризику війни, але лише на 28% від їхньої балансової вартості.

Компанія заспокоює інвесторів, що жоден із важливих інфраструктурних об’єктів сильно не постраждав. Було знищено активи на $0,6 млн (які саме у звітності не уточнюється). На тимчасово непідконтрольних територіях знаходяться два із семи олійноекстракційних заводів приколотнянський та вовчанський (Харківська область) та елеватори на $49 млн. Ці активи не сильно постраждали і їх можна буде використати в майбутньому.

Довідка. Минулого року Україна забезпечувала 14% світового ринку кукурудзи, соняшникової олії та інших продуктів харчування.

Раніше Landlord повідомляв, що сільгоспземлі перевірять на наявність мін та ворожої техніки.

Владислава Михайленко

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору