Ужгородка

Новини Закарпаття

Швейцарська компанія має намір запустити експортний контейнерний сервіс “залізниця-ріка” в Україні

Розробка маршруту ще триває, враховуючи труднощі, пов’язані з військовим конфліктом.

Швейцарська судноплавна компанія MSC має намір запустити в Україні експортний контейнерний сервіс “залізниця-ріка” для українських вантажів у порту Південний. Про це повідомляє видання The Loadstar.

Вантажі відправлятимуть до румунського порту Констанца, а вже звідти їх розподілятимуть у пункти призначення.

За даними аналітиків Informall, перший потяг у межах проєкту мав вийти з терміналу DP World TIS-Pivdennyi.

Натомість розробка маршруту ще триває, враховуючи труднощі, пов’язані з військовим конфліктом. Очікується, що експорт з України зменшиться після того, як вантаж, який уже знаходиться в портах, буде відвантажений і все наявне порожнє обладнання буде використано.

Крім того, зазначає Informall, після повного запуску експортна послуга “допоможе обробляти важко завантажені контейнери, які неможливо доставити автомобільним транспортом через обмеження ваги”.

Досі невідомо, чи будуть судноплавні лінії поставляти порожні контейнери із сусідньої Румунії, оскільки існують ризики, пов’язані з війною.

Експортні контейнери доставлялися з України до Констанци лише автотранспортом. Після запуску нового контейнерного маршруту Україна зможе експортувати та важкі вантажі, які не могла відправляти вантажівками через обмеження за вагою.

Нагадаємо, в умовах заблокованих портів Міністерство аграрної політики та продовольства України намагається наростити експорт агропродукції до 1,5 млн тонн у місяць.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна має у пріоритеті відновлення експорту зерна та проведення посівної кампанії – Сольський.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору