Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна розширить експорт агропродукції за сприяння Уряду Литви

Литва відгукнулася на заклик України щодо протистояння російській навалі та продовжує надавати підтримку Україні у військовій, політичній, економічній та гуманітарній сферах.

10 квітня на виконання попередніх двосторонніх домовленостей відбувся візит Міністра сільського господарства Литовської Республіки Кестутіса Навікаса до Києва з метою зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським, повідомляє пресслужба Кабміну.

Микола Сольський висловив велику вдячність від усього українського народу за всебічну допомогу, яку надає Литовська Республіка з перших днів російської агресії в Україні, зокрема щодо підтримки агропромислового сектору нашої держави.

“Литва відгукнулася на заклик керівництва нашої держави щодо протистояння російській навалі та продовжує надавати підтримку Україні у військовій, політичній, економічній, гуманітарній сферах, що важко переоцінити”, – зазначив міністр.

Своєю чергою, Міністр сільського господарства Литовської Республіки зазначив, що в планах Уряду і надалі надавати всебічну підтримку Україні, зокрема у сфері, за яку він відповідає особисто.

Основною темою зустрічі українського та литовського міністрів було використання логістичних можливостей Литовської Республіки для експорту українських зернових на традиційні ринки збуту української аграрної продукції в Африці, Азії, Близькому Сході.

Навікас зазначив, що нині транспортне відомство Литви опрацьовує питання відправлення найближчим часом тестового потяга з України об’ємом 2000 тонн, що є вочевидь недостатнім, натомість стане першим кроком для реалізації глобального проекту.

Читайте також: Молдова спростила митне оформлення продукції з України

Литовською стороною також було висловлено запевнення у наданні всебічної підтримки Україні щодо її євроінтеграційних прагнень. У цьому контексті Міністр Кестутіса Навікас наголосив, що він особисто буде сприяти проведенню консультацій з європейськими колегами щодо надання методичної допомоги у пришвидшеному проходженні необхідних процедур для вступу України в ЄС, зокрема у сфері сільського господарства.

Нагадаємо, щоб збільшити пропускну можливість для експорту української аграрної продукції, Польща планує побудувати “сухий порт” на кордоні з Україною.

Раніше країни Балтії та Польща закликали ЄС заборонити перевезення вантажів РФ. 

Раніше Landlord повідомляв, що агровиробники вже отримали 1,7 млрд грн кредитів для посівної кампанії.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору