Литва відгукнулася на заклик України щодо протистояння російській навалі та продовжує надавати підтримку Україні у військовій, політичній, економічній та гуманітарній сферах.
10 квітня на виконання попередніх двосторонніх домовленостей відбувся візит Міністра сільського господарства Литовської Республіки Кестутіса Навікаса до Києва з метою зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства України Миколою Сольським, повідомляє пресслужба Кабміну.
Микола Сольський висловив велику вдячність від усього українського народу за всебічну допомогу, яку надає Литовська Республіка з перших днів російської агресії в Україні, зокрема щодо підтримки агропромислового сектору нашої держави.
“Литва відгукнулася на заклик керівництва нашої держави щодо протистояння російській навалі та продовжує надавати підтримку Україні у військовій, політичній, економічній, гуманітарній сферах, що важко переоцінити”, – зазначив міністр.
Своєю чергою, Міністр сільського господарства Литовської Республіки зазначив, що в планах Уряду і надалі надавати всебічну підтримку Україні, зокрема у сфері, за яку він відповідає особисто.
Основною темою зустрічі українського та литовського міністрів було використання логістичних можливостей Литовської Республіки для експорту українських зернових на традиційні ринки збуту української аграрної продукції в Африці, Азії, Близькому Сході.
Навікас зазначив, що нині транспортне відомство Литви опрацьовує питання відправлення найближчим часом тестового потяга з України об’ємом 2000 тонн, що є вочевидь недостатнім, натомість стане першим кроком для реалізації глобального проекту.
Читайте також: Молдова спростила митне оформлення продукції з України
Литовською стороною також було висловлено запевнення у наданні всебічної підтримки Україні щодо її євроінтеграційних прагнень. У цьому контексті Міністр Кестутіса Навікас наголосив, що він особисто буде сприяти проведенню консультацій з європейськими колегами щодо надання методичної допомоги у пришвидшеному проходженні необхідних процедур для вступу України в ЄС, зокрема у сфері сільського господарства.
Нагадаємо, щоб збільшити пропускну можливість для експорту української аграрної продукції, Польща планує побудувати “сухий порт” на кордоні з Україною.
Раніше країни Балтії та Польща закликали ЄС заборонити перевезення вантажів РФ.
Раніше Landlord повідомляв, що агровиробники вже отримали 1,7 млрд грн кредитів для посівної кампанії.
Анна Лиса
Джерело: Landlord