Ужгородка

Новини Закарпаття

Об’єм медозбору зменшиться до 30% через війну

На медовий врожай глобально впливає екологія в цілому та аграрна складова зокрема.  Через війну, в деяких районах посівна не відбувається або ж  посівні площі зменшились, проходять активні бойові дії або ж розмінування територій.

Війна негативно впливає на українське бджільництво. У результаті агресії рф, завдано шкоди українському бджільництву — частина пасік зруйнована внаслідок обстрілів, на окупованих територіях деякі пасіки свідомо знищувались російськими військами. За оцінками компанії “Знатний Мед”, втрати по бджолосім’ям на Півночі (Київська, Чернігівська), Сході (Слобожанщина) та Півдні (Херсонська, Миколаївська області)  України можуть становити до 30%.

Окрім бджіл,  втрачено  вулики, обладнання, виробничі лінії. Через військові дії, частина бджолярів була вимушена покинути свої домівки  — а отже, навіть якщо пасіки вціліють, бджолосім’ї залишаться без проведення необхідних весняних заходів (підгодівля, розширення), що, у свою чергу, негативне вплине на їх подальший розвиток.

Також варто зазначити, що на медовий врожай глобально впливає екологія в цілому та аграрна складова зокрема.  Через війну, в деяких районах посівна не відбувається або ж  посівні площі зменшились, проходять активні бойові дії або ж розмінування територій.

За даними ООН, через війну в Україні в 2022 році  третина полів непридатна для посіву.  При цьому площі під соняшник скорочуються, у пріоритеті злакові, а вони не є медоносами.  Вказані фактори можуть призвести до скорочення медозбору на 25-30%. Великого значення у цьому сезоні набувають дикорослі медоноси.

Читайте також: Кабмін назвав заходи, які направлені на покращення посівної

Водночас фахівці відзначають, що цього року результати зимівлі бджіл доволі позитивні — втрати сімей після зимівлі  були мінімальні.   В цілому, погодні умови цього року мало відрізняються від попередніх — зима з температурними “гойдалками” та холодна затяжна весна. Експерти ТМ “Знатний Мед” вважають,  що у 2022 р.  меду буде достатньо для внутрішнього споживання, а ось обсяги експорту можуть суттєво скоротитися.

Довідка. Україна входить в ТОП світових експортерів меду — так, у 2021 році Україна зайняла 2 місце у світі серед найбільших країн-експортерів меду, серед яких також Китай, Аргентина, Індія та Бразилія.

Нагадаємо, до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва і Порядку надання державних гарантій на портфельній основі внесено зміни, котрі зроблять доступнішою підтримку для аграріїв.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору