Ужгородка

Новини Закарпаття

Палата представників ухвалила законопроект, який закликає Байдена продати конфісковані російські яхти на допомогу Україні

Цей крок фактично безпрецедентний і означатиме значне розширення повноважень президентських санкцій.

Палата представників у середу переважною більшістю голосів прийняла переважно символічний законопроект, який закликав президента США Джо Байдена продати заморожені розкішні активи російських олігархів, які постраждали від санкцій, і використати ці кошти для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні, пише газета The New York Times.

Закон не є обов’язковим, але його пропозиція 417 до 8 показує бажання двох партій на Капітолійському пагорбі, щоб президент зайняв більш агресивну позицію, оскільки Сполучені Штати та європейські союзники борються з тим, що робити з російськими активами, захопленими у відповідь на вторгнення РФ в Україну.

Це сталося через день після того, як генеральний прокурор Меррік Б. Гарленд заявив на засіданні Сенату, що адміністрація попросить Конгрес розширити повноваження щодо конфіскації та ліквідації російської власності.

“Ми підтримаємо закон, який дозволить частину цих грошей надати безпосередньо Україні”, – зазначив пан Гарленд.

Своєю чергою, сенатор Чак Шумер, демократ від Нью-Йорка і лідер більшості, консультується з адміністрацією Байдена з цього приводу і хотів би включити положення, що надає президенту повноваження продавати арештовані російські активи, в законодавство для надсилання додаткової допомоги Україні.

Коментарі Ґарленда дали поштовх прихильникам законопроекту, які боролися з низкою гострих юридичних проблем у своїх спробах знайти спосіб, щоб Сполучені Штати по суті перетворили такі речі, як яхти та елітні квартири, у фактичні репарації для українців.

Цей крок фактично безпрецедентний і означатиме значне розширення повноважень президентських санкцій, хоча експерти сперечалися з приводу того, чи потрібно Байдену шукати нові законні повноваження від Конгресу для ліквідації активів.

Представники Том Маліновський, демократ від Нью-Джерсі, та Джо Вілсон, республіканець з Південної Кароліни, які спонсорували закон, стверджували, що адміністрація Байдена має продати предмети розкоші, вилучені відповідно до нещодавно розширених санкцій, і направити кошти на українські військові зусилля, а “не дати майну нудитися і врешті-решт повернути його”.

“Чи ми можемо уявити, — щоб повернути все багатство рф — яхти, банківські рахунки, вілли, літаки — назад Путіну та його товаришам, тоді як Україна лежить у руїнах, як українці ховають своїх мертвих? Ми не можемо уявити, щоб це зробити. Ми цього робити не будемо”, – наголосив Маліновський.

Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала 26 квітня призупинити на один рік ввізне мито на весь український експорт до країн Євросоюзу. Також передбачається припинення на один рік усіх антидемпінгових та захисних заходів ЄС, які діють щодо українського експорту сталі. Це є безпрецедентним жестом підтримки країни, яка перебуває у стані війни.

Водночас президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що дефолт рф – лише питання часу. Вона закликала надати Україні якнайшвидше зброю, аби пришвидшити завершення війни.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору