Ужгородка

Новини Закарпаття

Аграрії закликають банки кредитувати «червоні» області

Через закрите фінансування страждає 60% області, яка може проводити роботу.

Нині найбільша проблема сільгоспвиробників – неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування. Про це повідомила фінансовий директор компанії Agromino Світлана Омельченко під час вебінару Trend&Hedge Club, повідомляє AgroPortal.

“В Agromino залишилося нереалізованим 20% зерна, яке коштує близько $12 млн. При цьому сьогодні нам не вистачає $3 млн на посівну”, — зазначила Омельченко.

За її словами, компанія обробляє 42 тис. га землі, з яких частина знаходиться в Харківській області, й банки відмовляються надавати кредити, відносячи всю область до “червоної” зони.

“Маємо на Харківщині 15 тис. га в Богодухівському районі, бойові дії проходять на відстані 50 км, але ми там проводимо посівну. Також є землі у Вовчанському районі, який окупований, там посівна не відбувається, але на 5 тис. га посіяна озима пшениця, і ми впевнені що зберемо врожай”, — наголосила експерт.

Вона додала, що компанія переконує банки, що не можна всю область, на частині території якої проходять бойові дії, відносити до “червоної” зони.

Через закрите фінансування страждає 60% області, яка може проводити роботу. Тому прохання до банків — переглянути рішення по областях, де відбуваються бойові дії.

Нагадаємо, основними завданнями аграрної науки в умовах воєнного часу є створення умов до забезпечення першочергово стабільного та високого рівня виробництва продовольчої продукції в Україні.

Попри військові дії та загрози в нашій державі, в Україні триває весняна посівна. Так, за останніми даними, сівбу ярих культур проводять 23 області України, крім Луганської, практично на всій території якої проходять бойові дії.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору