Ужгородка

Новини Закарпаття

Форвардні контракти та аграрні розписки на сільгоспринку зараз не працюють – міністр АП

Завдяки державній програмі портфельних гарантій аграріям вдалося залучити під посівну 18,5 млрд. грн

Державне кредитування аграрного сектору і, зокрема, фінансування проведення весняної польової кампанії в цілому спрацювало і сільгоспвиробники змогли вирішити нагальні фінансової питання. Про це під час брифінгу 9 травня заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

«Рішення про державні портфельні гарантії для фермерів (20% застави вносиь фермер, решту – держава) приймалось дуже оперативно – у березні, коли польові роботи вже розпочинались. І не дивлячись на стислі терміни, аграрії встигли залучити 18,5 млрд. грн кредитів. Це значно менше, ніж хотіли фермери, але значно більше, ніж могло бути за таких обставин», – зазначив міністр.

За його словами, фермери налаштовані сіятись і збирати врожай, а ось логістика не працює. На ринку наявні значні перехідні залишки зерна (до 20 млн т), що унеможливлює використання зерна у якості застави. В таких умовах, потрібна більша участь держави – укладання угод на міжнародному рівні, які розв’яжуть логістичну проблему.

Читайте також: Якщо порти не будуть розблоковані, у липні на світовому ринку почнеться паніка – Микола Сольський

«Традиційні механізми (форвард, аграрні розписки) або не працюють або працюють у дуже обмежених обсягах. Ті ж аграрні розписки прив’язані до реєстрів, які в умовах війни були при зупинені. Наразі реєстр потроху запускаються і є надія, що розписки будуть працювати. Але знову-таки виникає проблема залишків зерна, які накопичились на ринку внаслідок блокади портів», – заявив Микола Сольський.

Він додав, що проблема загострюється масовим викраданням запасів зерна окупантами. Через кримські порти вже вивезено або вивозиться приблизно 400-500 тис зерна і цим займається великий бізнес країни-агресора за участі спецслужб рф.

Наразі, за словами Миколи Сольського, компетентними органами України ведеться певна роботи у напрямку того, щоб була можливість арештовувати та конфісковувати це зерно за участі наших міжнародних партнерів.

Нагадаємо, що Україна буде вимагати компенсації за вкрадене та знищене зерно.

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору