Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна застерегла інші країни не ставати співучасниками Росії у мародерстві зерна

МЗС України засуджує дії Росії щодо крадіжки та перепродажу зерна українських аграріїв. Російська федерація продовжує вивозити українське зерно на міжнародні ринки та для власного споживання. Всі хто купує вкрадене зерно, є співучасниками у мародерстві

Росія продовжує красти та вивозити українське зерно Чорним морем. Наразі в портах заблоковано понад 90 млн тонн продукції. МЗС закликає інші країни посилювати санкції та не ставати співучасниками мародерів купуючи крадене зерно.

“Крадіжки харчових ресурсів з території незалежної суверенної держави є одним з проявів мародерства. Тому Україна вважає, що будь-яка країна, яка свідомо купує вкрадене зерно, є співучасниками цього злочину”, заявлено на сайті МЗС України.

За словами міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського,  практично всі кораблі, які виходять із зерном з Севастополя, перевозять крадену українську продукцію. За підрахунками агресор вкрав українського зерна на понад сотню мільйонів доларів.

Читайте також: Російські окупанти вивозять зерно із Запоріжжя та Херсонщини до окупованого Криму

Незаконне вилучення, вивезення та користування українського зерна Росією ретельно фіксується та документується, щоб закликати світову спільноту посилювати економічні санкції та запобігти продовольчій кризі у світі.

“Така політика держави-агресора ставить під питання доцільність її членства в ФАО та інших міжнародних організаціях. Вимагаємо від Росії припинити викрадення зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства та дозволити прохід торговельних суден. Закликаємо міжнародну спільноту посилювати економічні санкції з метою припинення збройної агресії РФ проти України, запобігання гуманітарній катастрофі та погіршенню ситуації з продовольчою безпекою у світі», заявлено на сайті МЗС.

Нагадаємо, російські окупанти вже відібрали в аграріїв 400 тис. тонн зерна.

Раніше Landlord повідомляв, з елеваторів ГК “Прометей”  мародерами були вивезені  добрива.

Катерина Марковська

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору