Ужгородка

Новини Закарпаття

Німеччина звинувачує Росію у «зерновій війні»

Росія ставить під загрозу глобальну продовольчу безпеку, блокуючи українські порти, заявив німецький дипломат після зустрічі G7

Росія продовжує маніпулювати  та шантажувати весь світ продовольчою кризою та неминучим голодом в деяких країнах

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на пресконференції після переговорів з главою МЗС Данії Єппе Кофодом вкотре заявила, що Росія блокує зерно усвідомлюючи свої дії, котрі сплановані задля роз’єднання світової спільноти, повідомляє Ukrinform.

“Росія веде «зернову війну», причому абсолютно свідомо: в надії, що можна роз’єднати спільноту, яка налічує 141 країну, котрі засудили цю війну, та підсилити невпевненість в інших регіонах світу”, – зазначила Бербок.

“Ми не повинні бути наївними. Це сплановані кроки для послаблення єдності у міжнародному світі.”, – попередила міністерка.

Вона підкреслила, що РФ нав’язує світові хибну думку, наче причиною дефіциту зернових це введені щодо неї санкції. І зараз надважливо протидіяти російській пропаганді й фейковим новинам. Потрібно пояснювати людям, що це зовсім не відповідає дійсності. Санкції, введені не лише ЄС, G7, а й багатьма країнами, мають єдину мету – зупинити війну та завдати удар саме в центр ухвалення протиправних злочинних  рішень.

Читайте також: Україна та Польща підписали спільну заяву про експорт українського зерна

“За все це несе відповідальність один лише Путін, який цілеспрямовано знищує в Україні елеватори, бомбить поля, руйнує шляхи постачання та свідомо блокує порти, з яких зерно експортується в інші країни; це – свідома воєнна стратегія для подальшої дестабілізації в усьому світі», – заявила міністр.

Бебок додала, що 18 травня в Нью-Йорку планується зустріч G7, на порядку денному якої стоїть пошук альтернативних шляхів експорту українського зерна.

Читайте також: На зустрічі міністрів G7 обговорили підтримку України та захист продовольчої безпеки світу

Кофод доповнив запевненням, що Європа працює «на всіх рівнях» над розв’язання проблеми блокади Росією українських портів. А також допомагати країнам, що розвиваються.

Раніше повідомлялось, Канада готова відправити кораблі до європейських портів, щоб допомогти експортувати українську пшеницю.

Катерина Марковська

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору