Ужгородка

Новини Закарпаття

НБУ розповів, скільки ще зберігатиме фіксований курс гривні

Наразі НБУ бачить більше переваг від фіксації обмінного курсу, ніж від іншого режиму

Національний банк України зберігатиме фіксований курс, доки бачитиме, що переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму, розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Він наголосив, що зміни валютно-курсової політики дуже залежать від того, за яким макроекономічним сценарієм житиме країна.

“Якщо говорити про те, як довго ми зберігатимемо фіксований курс, то відповідь дуже проста: доки ми будемо бачити, що переваги від цієї фіксації перевищують недоліки такого курсового режиму”, – сказав заступник глави Нацбанку.

Щоб повернутися до плаваючого обмінного курсу мають бути створені певні передумови, наголосив Ніколайчук.

“Одна з них – більше самобалансування валютного ринку. Ми також маємо знову налагодити дію монетарної трансмісії, тому що відпустити обмінний курс, не маючи можливості впливати на нього процентною ставкою — не буде дуже виваженим рішенням”, – сказав Ніколайчук.

Він зазначив, якщо регулятор вимушений буде робити корекцію обмінного курсу, то підхід залежатиме від умов, в яких ці кроки будуть робитись.

“У нас немає самоцілі перейти до якоїсь корекції обмінного курсу чи плаваючого обмінного курсу. Ми виходимо з того, який режим є більш корисним на сьогоднішній момент для досягнення цілей з інфляції, утримання макроекономічного балансу, підтримки конкурентоспроможності наших виробників і так далі. Наразі ми бачимо більше переваг від фіксації обмінного курсу, ніж від іншого режиму. Якщо ситуація буде змінюватися, ми змінюватимемо нашу валютно-курсову політику. Але поки що вважаємо такі кроки недоцільними”, – зауважив Ніколайчук.

Довідка. У день оголошення війни Росією 24 лютого 2022 року НБУ зафіксував курс гривні на рівні 29,25 грн за долар.

Нагадаємо, після шоку перших тижнів війни економіка помірно активізується у порівняно спокійних регіонах. Українські підприємства відновлюють роботу, але значна їх кількість працює суттєво нижче довоєнного рівня завантаженості.

Раніше Єврокомісія спільно з Урядом обговорили плани щодо відновлення України.

Водночас 4,8 мільйона людей в Україні втратили роботу з початку російського вторгнення в лютому, згідно зі звітом Міжнародної організації праці (МОП).

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору