Ужгородка

Новини Закарпаття

Українські експерти зауважують на необхідності повернення акцизу на пальне

Наразі висока ціна утвориться шляхом високої націнки, яка нічого не дає з точки зори наповнення ринку.

В Україні необхідно повернути акциз на пальне. Про це заявив директор “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн, повідомляє АgroРolit.com.

“Ви вирішуєте завдання зменшення попиту методом високих цін. Але зараз висока ціна буде шляхом високої націнки, яка нічого не дає з точки зори наповнення ринку. Адже економічних стимулів у трейдерів більш ніж достатньо, проблема не в грошах. То нехай ця ціна буде високою внаслідок податків, зиску держави. Це й людям буде більш зрозуміло: купив пальне по 55-70 грн/л, але ж з них 10-15-20 грн піде на ЗСУ. Погодьтесь, це вже інша історія. Комунікуйте, знову вибачте, це!”, – зазначив експерт.

Він зауважив, що необхідно продовжувати методично працювати над розбудовою транспортних коридорів.

За словами Куюна, наразі немає простих рішень, без політичної підтримки все буде набагато повільніше. Польща та Румунія не забезпечать необхідний обсяг. Треба нові партнери. Зокрема, тиснемо на угорців, працюємо з німцями для транспортування із Західної Європи, проробляємо шляхи із Середземного моря.

Нагадаємо, уряд скасував державне регулювання цін. Завдяки цьому в Кабміні очікують зниження цін: граничні ціни на дизпаливо не перевищуватимуть 58 грн, на бензин — не більше 52 грн. Скасування акцизу на пальне мало стимулювати його ввезення до України та зробити зростання ціни на нього помірним.

Стало відомо, що влада України працює над розв’язанням проблеми з дефіцитом пального. 

Раніше Landlord повідомляв, що Польща планує давати Україні понад 200 тисяч тонн продукції щомісячно.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору