Ужгородка

Новини Закарпаття

Для світу важливо розблокувати порт в Одесі – президент Польщі

Не лише Україна потребує підтримки світу, а й світові потрібна Україна

Для світової продовольчої безпеки дуже важливо розблокувати порт в Одесі, щоб Україна могла експортувати своє продовольство. Порт заблоковано через розв’язану росією війну.

Про це під час візиту в Україну заявив Президент Польщі Анджей Дуда  на спільній з Президентом України пресконференції у Києві.

“Це дуже важливе питання, як розблокувати порт в Одесі, щоб Україна могла з нього експортувати своє продовольство, і як його вивезти, наприклад, до Єгипту чи інших країн Африки”, – сказав Дуда.

Він наголосив, що не лише Україна потребує підтримки світу, а й світові потрібна Україна, яка є потужним виробником продовольства.

“Є країни, залежні в цьому сенсі від України, тож світ має допомогти їм отримати, наприклад, українське зерно і соняшникову олію, які вона традиційно туди експортувала”, – зазначив польський президент.

За словами Володимира Зеленського,  також відбулося обговорення ситуації, що склалася на продовольчому ринку, зокрема дефіциту харчової продукції.

“Зараз ми думаємо про розблокування шляхів постачання нашого зерна тощо у європейські країни, країни Азії, Африки. Тут ми також працюємо разом з нашими польськими партнерами”, – повідомив Президент.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен звинуватив Росію в розпочинанні продовольчої війни і закликав Москву припинити блокаду українських портів.

Нагадаємо, російська блокада українських портів спричиняє підвищення цін на продукти.

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору