Ужгородка

Новини Закарпаття

Війна затягнулася. Moody’s знизило рейтинг України, відновлення економіки прогнозує з 2023 року 

На думку фахівців Moody’s, обстріли продовжать стримувати відновлення значної економічної активності до кінця року

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило довгострокові рейтинги України в іноземній та національній валюті, а також рейтинги пріоритетного незабезпеченого боргу в іноземній валюті з Caa2 до Caa3. Поступове відновлення економіки прогнозується з 2023 року. Про це йдеться на сайті агентства, передає Укрінформ.

Moody’s також змінило прогноз рейтингу на “негативний” і наголосило, що на цьому перегляд для можливого зниження, розпочатий 25 лютого 2022 року, завершено.

Зниження рейтингів зумовлене підвищеними ризиками стійкості державного боргу України через вторгнення росії, що йде до більш затяжного воєнного конфлікту, ніж спочатку очікувало агентство Moody’s, що збільшує ймовірність реструктуризації боргу та збитків для приватних кредиторів,  пояснюють фахівці агентства.

В Moody’s зазначають, що Україна за рахунок міжнародної фінансової підтримки змогла знизити безпосередні ризики ліквідності, проте пов’язане з цим значне зростання державного боргу, ймовірно, призведе до нестійкого стану в середньостроковій перспективі.

“Стурбованість стійкістю такого високого тягаря державного боргу може перешкоджати подальшому доступу до офіційного фінансування для обслуговування комерційного боргу. При рівні рейтингу “Caa3″ Moody’s очікує відновлення у разі дефолту, як правило, близько 65-80%”, – йдеться у повідомленні.

Агентство наголошує, що негативний прогноз відображає високий ступінь невизначеності щодо того, як розвиватиметься вторгнення рф та якими будуть його кредитні наслідки. Більш затяжний воєнний конфлікт після вторгнення росії підтримуватиме дуже високі потреби у фінансуванні протягом тривалого періоду і призведе до подальшого збільшення боргового тягаря. Отже, відшкодування інвесторами у разі дефолту може бути нижчим за 65-80%, що відповідало б рейтингу нижче “Caa3”, вважають у Moody’s.

Moody’s очікує, що реальний ВВП різко скоротиться приблизно на 35% у 2022 році з огляду на великі людські жертви, значні збитки виробничому потенціалу та інфраструктурі України, а також дуже велике переміщення населення. За оцінками агентства, на ті регіони, де тривають бойові дії або які окуповані російськими військами, до вторгнення припадало близько 20% ВВП України з огляду на концентрацію сільськогосподарської та промислової діяльності.

На думку фахівців Moody’s, обстріли продовжать стримувати відновлення значної економічної активності до кінця року. Хоча вважають, що економіка почне поступово відновлюватися з 2023 року, вторгнення росії, ймовірно, призведе до деяких незворотних втрат ВВП, навіть якщо буде надано значну зовнішню підтримку для допомоги у відновленні.

Агентство додає, що більш затяжний воєнний конфлікт виснажуватиме фінансові ресурси уряду. При цьому Moody’s оцінює потреби у фінансуванні цього року приблизно в $50 млрд (35% ВВП 2022 року) і прогнозує зростання держборгу приблизно до 90% ВВП з приблизно 49% на кінець 2021 року.

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору