Ужгородка

Новини Закарпаття

Аграріям вдалось підвищити ціну на полуницю садову через погоду

Херсонська область, яка була одним з основних постачальників ранньої продукції, нині перебуває під окупацією і практично не має можливості постачати свою продукцію до інших регіонів України.

Українським виробникам полуниці садової на цьому тижні вдалося підвищити відпускні ціни на ягоду. Першочерговою причиною подорожчання оператори ринку називають нестабільні та малооб’ємні постачання суниці садової з місцевих господарств, які пояснюються погіршенням погодних умов в основних регіонах виробництва, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Водночас не варто забувати, що Херсонська область, яка була одним з основних постачальників ранньої продукції, нині перебуває під окупацією і практично не має можливості постачати свою продукцію до інших регіонів України.

Українські садівники почали активно підіймати ціни на місцеву полуницю садову. Так, тільки на початку тижня ціна на цю продукцію зросла в середньому на 30% і на сьогодні полуниця надходить у продаж по 70-120 грн/кг ($2,39-4,10/кг).

Читайте також: Гігантська ізраїльська полуниця потрапила до Книги рекордів Гіннеса

Наразі місцева полуниця садова на українському ринку пропонується до продажу в середньому на 20% дорожче, ніж у середині травня минулого року. Однак більшість основних гравців ринку не виключають, що незабаром ціна в даному сегменті може помітно знизитися. Свою думку вони аргументують тим, що ближче до кінця поточного місяця продаж почне масово надходити дана ягода відкритого ґрунту.

Нагадаємо, в Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону.

Також стало відомо, що сезон полуниці садової в Україні розпочався декілька тижнів тому, але виробники ягоди вже змушені знижувати відпускні ціни.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору