Ужгородка

Новини Закарпаття

Продовольчу кризу світ гостро відчує в середині літа – Мінагрополітики

Рівно за два місяці всі побачать, що зерна з України немає, й альтернативи у світі особливої не буде

Уже в середині липня світ почне гостро відчувати продовольчу кризу, до якої призвела повномасштабна війна російської федерації проти України. Про це міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський розповів в інтерв’ю Голосу Америки.

Він зазначив, що Україна не вивезла ще 5 млн тонн пшениці, які планувала вивезти. Точно планували вивезти, як мінімум, 10-15 млн тонн пшениці цього урожаю. Крім того, ми не зможемо засіяти в тому об’ємі, в якому хотіли, на наступний рік.

“Це відчують усі ринки. Я думаю, що світ почне гостро це відчувати десь у середині липня, тому що багато країн Північної Африки, арабських країн, країн Південно-Східної Азії досі споживають те, що закупили раніше, ті резерви, які сформовані”, – зазначив він.

За словами українського урядовця, рівно за два місяці всі побачать, що зерна з України немає, й альтернативи у світі особливої не буде.

“Це як із нафтою – неможливо різко, за місяць, наростити обсяги. Наприклад, уся Північна півкуля вже пройшла посівну. Американський та канадський фермери вже засіяли все кукурудзою, соєю та чимось іншим. Вони не будуть переорієнтовуватися на серпень на інші культури”, – зауважив Сольський.

Він також наголосив, що всі основні світові організації, які повинні вирішувати та передбачати такі кризи, не до кінця розуміють масштаби нинішніх проблем.

Нагадаємо, російська блокада українських портів спричиняє підвищення цін на продукти.

Наталія Марченко

 

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору