Ужгородка

Новини Закарпаття

Левова частина генетичного банку рослин в безпеці, проте є проблеми з озимими — Авраменко

Наразі основні труднощі — це замінованість полів, на яких ростуть зразки, відсутність ЗЗР і добрив, які не закупили вчасно, дефіцит пального.

В інституті рослинництва, де зберігається 160 тис. зразків, сховище генетичних ресурсів ціле і в безпеці. Всі екземпляри в захищеному місці, але є проблеми з тими матеріалами, які пересівали, пояснив науковий співробітник інституту рослинництва ім. Юр’єва Сергій Авраменко, повідомляє Elevatorist.

“Щоб насіння не втрачало своєї схожості, бо як би його добре не зберігали, все одно схожість його обмежена в часі, то кожного року співробітники генресурсів пересівають зразки в полях, отримують насіння і закладають його на зберігання. Кожен рік всю колекцію неможливо висіяти, то висівається частина колекції. Наступний рік — інша частина. І так іде постійне сортооновлення”,— зазначив науковець.

Співробітники інституту висіяли восени ту частину рослин, яка по плану повинна була йти під урожай. А частина ярих культур, яка готувалася до сівби весною, була перенесена за місто. І саме ця територія опинилася під ворожими обстрілами і дуже постраждала. Обстрілювали територію цілеспрямовано.

Сильним бомбардуванням знищили частину селекційних лабораторій повністю, і ту частину матеріалу зі сховища генресурсів, яке готувалося до весняної сівби. Проте, як Сергій Авраменко дізнався пізніше, за кілька днів до війни працівники генетичного сховища продублювали всі сорти, що згоріли після обстрілу.

Наразі головна проблема стосується зразків озимих культур, які вже активно ростуть.

За словами Авраменка, зараз основні труднощі — це замінованість полів, на яких ростуть зразки, відсутність ЗЗР і добрив, які не закупили вчасно, дефіцит пального. Також знищена матеріально-технічна база: обприскувачі, трактори, спеціальні мінікомбайни, молотарки, сівалки, насіннєочисні машини.

Раніше повідомлялось, що армія рф унаслідок бомбардувань Харківщини знищила єдиний в Україні та один з найбільших у світі генетичний банк рослин. Рослинний банк був створений для зберігання різних сортів та гібридів рослин з усього світу. У випадку катаклізмів майбутні покоління людства  змогли б відновити їх. Раз на декілька років зразки висіюють для того, щоб зібрати оновлені зразки, так планувалось і цієї весни, поки російський окупант вирішив не знищити і їх. Тисячі селекціонерів з різних країн мали змогу отримувати зразки з українського банку, щоб розробляти свої сорти, котрі могли б пристосовуватись до окремої місцевості. В тому числі раніше такий доступ до рослин мали й російські співробітники.

Нагадаємо, росіяни обстріляли склад із зерном та свиноферму на Дніпропетровщині.

Висоцький повідомив, що викрадають росіяни в українських аграріїв.

Також стало відомо, що вже в середині липня світ почне гостро відчувати продовольчу кризу, до якої призвела повномасштабна війна рф проти України.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору