Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна веде перемовини щодо створення “ОПЕК для зернових” – радник міністра

Організації країн-експортерів зерна могли б відповідати недружнім заходам заборони імпорту спільно.

Україна запропонувала створити Організацію країн-експортерів зерна. Які цілі виконуватиме такий “ОПЕК для зернових”, в етері національного марафону UAразом розповів радник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич, повідомляє Мінагрополітики.

“Ми хочемо, щоб основні світові експортери зернових – США, Канада, Бразилія, Аргентина, Україна, ЄС – об’єдналися для захисту власних інтересів на світовому ринку”, – пояснив Дмитрасевич.

За його словами, нерідко виникають ситуації, коли, наприклад, Україна експортує дуже багато зернових, але до неї діють певні загороджувальні заходи на імпорт продуктів перероблення.

Читайте також: USDA зменшив прогноз виробництва пшениці в Україні на 35%, кукурудзи – вдвічі

У таких умовах країни Організації країн-експортерів зерна могли б відповідати недружнім заходам заборони імпорту спільно. І якщо члену Організації забороняли б імпорт у певну країну, це вважалось би порушенням інтересів усіх, зазначив радник міністра.

Нагадаємо, Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.

Влада Великої Британії хоче відправити до Чорного моря свої військові кораблі, щоб супроводжувати судна, що експортують українське зерно. 

16 травня у Варшаві міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зі своїм польським колегою, віце-прем’єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку сільських районів Генріком Ковальчиком підписали спільну заяву, яка зафіксувала результати переговорів сторін щодо визнання Україною регіоналізації території Польщі щодо африканської чуми свиней та, щонайважливіше, спрощення експорту Українських зернових.

Раніше Микола Сольський на конференції G7 розповів про основні засади діяльності Організації країн-експортерів зернових, яку запропонував створити Зеленський.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору