Ужгородка

Новини Закарпаття

Рада ЄС ухвалила скасування мит на весь експорт із України

Протягом одного року ввізне мито на весь український експорт до Європейського Союзу не сплачуватиметься.

Рада ЄС ухвалила рішення, яке запроваджує тимчасову лібералізацію торгівлі та інші торгові поступки щодо певних українських товарів. Відповідно до цього,  протягом одного року ввізне мито на весь український експорт до Європейського Союзу не сплачуватиметься, передає  Укрінформ.

“Завдяки цьому рішенню ЄС зможе істотно підтримати економіку України. Неспровокована та невиправдана загарбницька війна росії проти України мала руйнівний вплив на виробничі потужності країни, транспортну інфраструктуру та її вихід до Чорного моря, а також на її ширші можливості торгівлі з рештою світу. Не можна недооцінювати наслідки (війни – ред.) як на внутрішньому, так і на міжнародному рівні, з точки зору впливу на продовольчу безпеку”, – зауважили у Раді ЄС.

Прийняте рішення буде діяти протягом одного року та призупинить, зокрема:

  • усі тарифи згідно з Розділом IV Угоди про асоціацію між ЄС та Україною, встановлені Поглибленою та всеохопною зоною вільної торгівлі (ПВЗВТ), які ще не були лібералізовані. Призупинення охоплює, зокрема: промислову продукцію, що підлягає поступовому скасуванню до кінця 2022 року; фрукти та овочі, що підлягають системі вхідних цін, а також сільськогосподарську продукцію та перероблену сільськогосподарську продукцію, що підлягають тарифним квотам;
  • стягнення антидемпінгових мит на імпорт з України;
  • застосування загальних правил імпорту щодо імпорту походженням з України.
    У Раді ЄС додали, що сьогоднішнє рішення залежить від дотримання принципів, викладених у статті 2 ПВЗВТ.

Нагадаємо, 17 травня Комітет Європейського парламенту з міжнародної торгівлі схвалив призупинення ввізних мит ЄС на українську продукцію на рік для підтримки економіки України. Європарламент підтримав документ 19 травня.

Як раніще заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, призупинення Євросоюзом мит – це дуже суттєвий сигнал для активного нарощування експорту перш за все продукції з доданою вартістю, що зробить нашу продукцію більш конкурентоспроможною.

Олександра Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору