Як реалізацію заходу національної програми контролю держави-члени ЄС можуть брати зразки з метою верифікації відповідності з вимогам ЄС щодо імпорту та присутності на національному ринку.
Уряд невпинно працює над покращенням умов імпорту/транзиту зернових на ринки держав-членів Європейського Союзу. Останнім часом надходять сигнали від операторів ринку про необхідність надання роз’яснень стосовно належного оформлення відповідних дозвільних документів, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.
На сьогодні, відповідно до Повідомлення Європейської комісії щодо Шляхів солідарності Україна – ЄС, законодавство ЄС не вимагає жодних ветеринарних чи фітосанітарних сертифікатів, як для імпорту зерна, так і для транзиту через країни ЄС. Як реалізацію заходу національної програми контролю держави-члени ЄС можуть брати зразки з метою верифікації відповідності з вимогам ЄС щодо імпорту та присутності на національному ринку. Водночас такі контрольні дії повинні базуватись на аналізі ризиків, бути пропорційними та не дискримінаційними.
Єврокомісія зазначає що наразі, на жаль, такі перевірки можуть тривати декілька днів та мати відмінності в залежності від пунктів пропуску та держав-членів ЄС. Також ЄК привертає увагу, що затримки не тільки створюють перешкоди швидкому перевезенню вантажів, а й несуть додаткові витрати для трейдерів і транспортних операторів.
У разі наявності підтверджених фактів, пов’язаних із неправомірними затримками при імпорті / транзиті зернових на ринки держав-членів ЄС потрібно невідкладно інформувати Мінекономіки.
Нагадаємо, Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.
Раніше Микола Сольський на конференції G7 розповів про основні засади діяльності Організації країн-експортерів зернових, яку запропонував створити Зеленський.
Анна Лиса
Джерело: Landlord