Ужгородка

Новини Закарпаття

Глава Світового банку не виключає глобальну рецесію через війну в Україні

Перебої в постачаннях зерна, зокрема, вдарять по Лівану, у якого немає власних запасів, а уповільнення сільськогосподарських секторів вже відчувають і інші держави

Війна в Україні може спровокувати глобальну рецесію. Про це заявив  глава Світового банку Девід Малпас, передає Reuters.

Малпас наголосив, що кризу відчують не тільки в Росії та Україні, але і в інших країнах і її вплив буде “дуже негативним”.

“У міру того, як ми дивимося на світовий ВВП, зараз не вдається побачити, як ми можемо уникнути рецесії”, – сказав він.

Він зазначив, що перебої в постачаннях зерна, зокрема, вдарять по Лівану, у якого немає власних запасів, а уповільнення сільськогосподарських секторів вже відчувають і інші держави.

Крім того, скорочення постачання російських енергоносіїв, на думку Малпас, може уповільнити економіку в країнах ЄС.

Довідка. У 2007-2008 роках Світовий банк отримав досвід в реагуванні на глобальну кризу та створив тимчасові програми для врегулювання проблеми. З того часу працює  Глобальна програма сільського господарства та продовольчої безпеки (GAFSP), яка є чинним фінансовим посередницьким фондом, призначеним для покращення продовольчої безпеки в країнах з низьким рівнем доходів і може бути поповнена для фінансування реагування на поточну глобальну продовольчу кризу.

Нагадаємо, 18 травня Світовий банк оголосив план дії для запобігання глобальній продовольчій кризі. Задля цього розробляються нові проєкти з іншими країнами та доповнюються наявні. Сумарно на підтримку цих проєктів планується виділення $30 млрд.

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору