Ужгородка

Новини Закарпаття

США не знімуть санкції з Росії в обмін на “пусту обіцянку” дати доступ до українських портів

Світ більше не вірить пустим обіцянкам Росії

США відкидають пропозиції Росії про відміну санкцій в обмін на розблокування доступу до українських портів, заявив представник Держдепартаменту США Нед Прайс.

“У всіх є вагомі підстави для скептицизму, коли ми чуємо різні обіцянки та пропозиції з Росії. Це та сама країна, яка місяцями стверджувала, що не збирається вторгатися в сусідню країну і вести цю жорстоку війну”, – відповів Прайс.

Він наголосив, що США вважають  жахливим те, що Росія прагне використовувати продукти харчування та енергію як зброю і шантажує цим світ.

Він наголосив, що вихід із продовольчої кризи один – РФ припиняє війну в Україні.

“Найшвидше розв’язання проблеми зростання цін на сировину, зростання цін на продовольство у всьому світі – це припинення росіянами цієї жорстокої війни, припинення Росією блокади портів України, припинення нападів на зернові елеватори, припинення нападів на судна із зерном”, – додав Прайс.

Він відкинув твердження Росії про те, що це санкції проти неї викликали продовольчу кризу, заявивши, що Росія займається дезінформацією.

Він наголосив, що санкції США були спеціально розроблені для того, щоб дозволити експорт сільгосппродукції та добрив із Росії.

“Саме Росія продовжує дестабілізувати глобальні продовольчі ринки своєю війною, своїми добровільними експортними обмеженнями, які підняли вартість продуктів харчування у всьому світі”, – заявив представник Держдепартаменту США.

Розблокування українських портів для вивезення зерна можливе за умови пом’якшення санкцій проти Росії. Таку вимогу висунув заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко. Глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав це шантажем і закликав не піддаватися на нього.

Велика Британія вже заявила, що не буде знімати санкції проти РФ у відповідь на її “пропозицію”.

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору