Ужгородка

Новини Закарпаття

Експерт з продовольчої безпеки прогнозує, що у світі залишилося пшениці лише на 10 тижнів

Поки світ бореться з пшеничною кризою, експерт з продовольчої безпеки повідомила Раді Безпеки ООН, що глобальних запасів пшениці залишилося всього на десять тижнів

Експерт з продовольчої безпеки Сара Менкер виступила перед Радою безпеки ООН щодо  глобальної продовольчої кризи й заявила, що умови гірші, ніж у 2007 та 2008 роках.

“Зараз найнижчий рівень запасів зерна, які коли-небудь бачив світ. Окрім блокування постачання зерна в Україні, в регіонах де вирощується пшениця по всьому світу спостерігається найекстремальніша посуха за останні 20 років”, – сказала вона.

Експерт додала, що окрім США та Бразилії, які є найбільшими експортерами сільськогосподарської продукції, зіткнулися з такою проблемою, ще основні імпортери зерна на Близькому Сході та в Африці.

Читайте також: Експерти запевняють, що Україні не загрожує дефіцит солі, але буде здорожчання

“Без термінових і агресивних скоординованих глобальних дій ми ризикуємо завдати людству величезну кількість страждань та економічних збитків”, — сказала вона, стверджуючи, що “це не циклічно, це сейсмічно”.

Менкер підкреслила, що  російсько-українська війна не поклала початок кризі продовольчої безпеки. Вона підлила масла у вогонь, який довго горів. Криза, яку ми помітили задовго до пандемії COVID-19, показала крихкість наших ланцюгів постачання.

Нагадаємо, США не знімуть санкції з Росії в обмін на “пусту обіцянку” дати доступ до українських портів.

Марковська Катерина

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору