Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна має достатньо зерна, щоб задовольнити внутрішній та світовий попит до 2023 року – ОП. Проте є “але”

Єдиний спосіб доставити зерно на світові ринки – це “зупинити війну або принаймні припинити всі воєнні дії у Чорному морі”

Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній та світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього треба зупинити всі воєнні дії у Чорному морі. Про це заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко у коментарі американському виданню Newsweek, повідомляє ОП.

За його словами, російська сторона від самого початку агресії планувала блокаду українських портів з метою створення продовольчої кризи у світі, щоб якомога сильніше тиснути на Захід.

“Вони одночасно розігрують різні карти на одному столі – енергоресурси, їжа, плюс проводять свою “військову операцію” на нашій землі та руйнують інфраструктуру, а також знищують усі наші продовольчі запаси”, – пояснив він.

Устенко підкреслив, що зараз Росія обстрілює будь-які кораблі, що з’являються у Чорному морі. Але якщо в регіоні буде оголошено припинення вогню, Україна швидко відреагує, і судна із зерном вийдуть із портів, зазначив Устенко.

“Якщо бої припиняться, ми могли б зробити це майже відразу, тому що ми маємо доступ до основних портів”, – сказав він.

Поки світ бореться з пшеничною кризою, експерт з продовольчої безпеки повідомила Раді Безпеки ООН, що глобальних запасів пшениці залишилося всього на десять тижнів. 

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору