Ужгородка

Новини Закарпаття

Китай знайшов альтернативу українській кукурудзі

Китай погодився імпортувати кукурудзу з Бразилії, що є ще одним сигналом того, що війна рф з Україною глобально змінює світові торговельні шляхи

За останнє десятиліття Китай збільшив щорічний імпорт кукурудзи більш ніж вдвічі, причому більша частина за останні роки надходила з США та України. Україна вперше почала поставляти кукурудзу в Китай у 2014 році та забезпечувала майже одну третину всього імпорту кукурудзи. Здебільшого кукурудза використовувалась для кормів худоби.

Про це повідомляє видання Gro Intelligence.

Після вторгнення рф в Україну і блокування портів з зерном, Китай як і багато інших країн були вимушені шукати альтернативу українській продукції.

Одним з джерелом можливих поставок кукурудзи для Пекіну стала Бразилія, котра зараз може перекрити частину українського експорту.

Довідка. В довгостроковій перспективі співпраця з Бразилією потенційно може сприяти подальшому збільшенню посіву кукурудзи та має можливість відібрати частку експорту в США. Приблизно 25% загального експорту кукурудзи США в даний час йде до Китаю. Продажі кукурудзи США в Китай оцінювалися в $5,1 млрд у 2021 році.

Бразилія є другим за величиною експортером кукурудзи у світі, більшість її поставок спрямовується до Ірану, Іспанії, Японії, В’єтнаму та Єгипту. Раніше бразильський експорт кукурудзи до Китаю був невеликим і нестабільним.

Імпортна угода Китаю з Бразилією все ще вимагає офіційного схвалення Міністерства сільського господарства Китаю. Документація щодо фітосанітарних заходів також має бути завершена, щоб відповідати вимогам Китаю.

Нагадаємо, Китай закликав відкрити “зелені коридори” для експорту українського зерна.

Зернотрейдер Віталій Лавров розповів, що проблема із постачанням агропродукції з України проявиться особливо гостро вже через два місяці, коли на полях достигне новий урожай, який треба буде завантажувати у сховища.

Марковська Катерина

 

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору