Ужгородка

Новини Закарпаття

Єдиний спосіб доправити українське зерно на світові ринки – зупинити війну або хоча б усі військові дії в Чорному морі – ОП

Українська держава щомісяця експортувала Чорним морем понад 6 млн тонн зерна.

Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній і світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього потрібно зупинити всі військові дії в Чорному морі. По це сказав радник президента України з економічних питань Олег Устенко в коментарі американському виданню Newsweek, передає пресслужба ОП.

Так, блокада українських портів військами РФ не дає Україні змоги продати надлишок харчової продукції за кордон. До повномасштабного вторгнення рф Українська держава щомісяця експортувала Чорним морем понад 6 млн тонн зерна. Через блокування портів Україна перенаправила експорт через залізничні та автомобільні шляхи. Але вони мають нижчу пропускну здатність, ніж порти. Наприклад, у квітні залізницею було вивезено лише 617 тис. тонн продукції.

Устенко зауважив, що російська сторона із самого початку агресії планувала блокаду українських портів з метою створення продовольчої кризи у світі, щоб якомога сильніше тиснути на Захід.

“Вони одночасно розігрують різні карти на одному столі – енергоресурси, їжа, плюс проводять свою “військову операцію” на нашій землі та руйнують інфраструктуру, а також знищують усі наші продовольчі запаси”, – пояснив він.

Наразі рф обстрілює будь-які кораблі, які з’являються в Чорному морі. Але якщо в регіоні буде оголошено припинення вогню, Україна швидко відреагує, і судна з зерном вийдуть із портів.

“Я вважаю, що єдиний спосіб доправити зерно на світові ринки – це зупинити війну або принаймні припинити всі військові дії в Чорному морі”, – наголосив радник президента.

Довідка. Максимальна експортна можливість транспортування  залізною дорогою набагато нижча, ніж чорним морем. Але навіть часткове відновлення експорту є вкрай важливим для роботи аграріїв.

Нагадаємо, “Укрзалізниця” разом з найбільшим польським перевізником PKP Cargo шукають шляхи перевезень зерна без зерновозів.

Зернотрейдер Віталій Лавров розповів і інтерв’ю, що через проблеми у логістиці частина кукурудзи залишиться стояти у полі.

30-31 травня у Брюсселі саміт лідерів ЄС розгляне проблему зростання голоду та можливість розвернення військово-морської місії для звільнення продовольчих запасів з українських портів.

Раніше міноборони Великої Британії закликало рф негайно розблокувати експорт зерна з України.

Європейський Союз намагається допомогти Україні експортувати товари, котрі через блокування портів рф неможливо вивезти морем.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору