Ужгородка

Новини Закарпаття

Погода в Україні сприяє врожаю – науковці

Дощі різної інтенсивності пройшли майже на всій території України.

Кінець другої – початок третьої декади травня в Україні характеризувалися прохолодною, як для цієї пори року погодою з нерівномірним та дещо нетиповим розподілом опадів, а саме – у західних та північних областях сумарна кількість опадів за декаду була значно меншою норми, у більшості районів південних та центральних – переважно близькою до норми або більшою за неї. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики з посиланням на Національну академію аграрних наук.

За даними НААН середня температура повітря становила 10,6-15,5 С тепла, що на 0,8‒3,1 С нижче за норму, максимальна температура підвищувалася до 21,2-26,0 С тепла, поверхня ґрунту у найтепліші дні нагрівалася до 48-60 С, а мінімальна – знижувалася до 2,0-5,6 С тепла.

Дощі різної інтенсивності пройшли майже на всій території України. Так, за даними Інституту зрошуваного землеробства НААН у Херсонській області 18,19, 22, 23 травня сумарна кількість опадів становила 13,6 мм, що близько до декадної норми, а на початку третьої декади травня – до 22,3 мм. У Київській області випало 8 мм, у Львівській – 3,5 мм, у Житомирській – 1 мм опадів.

За даними Укргідрометеоцентру станом на 20 травня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту на багатьох площах західних (за винятком Волинської), північних, на окремих площах Вінницької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Харківської та Херсонської областей були оптимальними (21-40 мм і більше продуктивної вологи). На решті площ вологозапаси були недостатніми (11-20 мм), в багатьох районах Одеської, на окремих площах Херсонської, Донецької, Харківської, Полтавської, Вінницької, Київської, Тернопільської та Волинської областей — незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи).

Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами на переважній частині площ західних, північних, окремих районів Вінницької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей залишалося оптимальним (129-160 мм і більше). На багатьох площах центральних, окремих районах південних, Сумської, Чернігівської, Тернопільської, Львівської та Волинської областей вологозапаси були задовільними – 86-117 мм продуктивної вологи. У Миколаївській, на багатьох площах Херсонської, окремих районах Запорізької, Одеської, Полтавської та Вінницької областей вологозабезпечення було недостатнім (53-78 мм), місцями у південних районах Одеської та Херсонської областей запаси вологи не перевищували 16-41 мм продуктивної вологи.

Під ранніми яровими зерновими культурами зволоження орного шару ґрунту на багатьох площах західних, північних, окремих площах Вінницької, Полтавської, Дніпропетровської та Харківської областей було на достатньому та оптимальному рівнях (22-40 мм і більше продуктивної вологи). На решті площ зволоження орного шару ґрунту було задовільним – 12-20 мм, місцями в Одеській області – незадовільним (6-10 мм продуктивної вологи).

Опади, які спостерігалися протягом місяця суттєво поповнили запаси вологи у ґрунті на посівах озимих і ярих культур, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів. Разом з цим, це сприяло більшому розвитку бур’янів та хвороб на полях. Тому, зараз особливу увагу необхідно приділити фітосанітарному стану, зокрема на посівах озимих зернових культур може виникнути потреба проведення обприскувань проти бурої листкової іржі, борошнистої роси, септоріозу й інших плямистостей листя, хвороб колоса, зауважили експерти.

Нагадаємо, ректор Одеського державного екологічного університету Сергій Степаненко прогнозує в Україні засушливе літо, що призведе до несприятливих умов для агросектору.

Раніше Landlord повідомляв, Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній та світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього треба зупинити всі воєнні дії у Чорному морі.

До середини XXI століття під впливом різних чинників, зокрема й зміни клімату, знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур України. Згідно з прогнозом, знизиться врожайність, зокрема, ячменю, кукурудзи, соняшника. Про це свідчать дані Світового банку

Також кліматологи дали прогноз Україні на 2022 рік.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору