Ужгородка

Новини Закарпаття

Услід за пшеницею: Індія обмежує експорт цукру – CNN

Індія є найбільшим у світі виробником цукру та другим за величиною експортером після Бразилії.

В Індії вирішили обмежити продаж цукру на міжнародних ринках через кілька днів після того, як заборонила експорт пшениці. Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Уряд Індії обмежив експорт цукру до 10 мільйонів тонн протягом маркетингового сезону, який триватиме до вересня, щоб тримати ціни під контролем. Продавців також попросили отримати “особливий дозвіл” від влади на будь-який експорт цукру в період з 1 червня по 31 жовтня.

Наразі Індія є найбільшим у світі виробником цукру та другим за величиною експортером після Бразилії.

Рішення щодо обмеження експорту відбувається в той час, коли річна інфляція роздрібної торгівлі в третій за величиною економіці Азії досягла 7,8%, що є найвищим рівнем за майже вісім років. Це також ще одна ознака зростання харчового протекціонізму в усьому світі, оскільки великі виробники обмежують експорт сільськогосподарської продукції через наслідки повномасштабного нападу рф на Україну.

У поточному маркетинговому році, який триває з жовтня 2021 року по вересень 2022 року, індійські цукрові заводи підписали контракти на експорт близько 9 мільйонів тонн. За попередні 12 місяців країна відправила за кордон 7 мільйонів тонн підсолоджувача.

У середу в Лондоні ф’ючерси на білий цукор торгувалися на 1% вище за $556,50 за тонну. З початку січня вони зросли на 13% і приблизно на 26% проти аналогічного періоду 2021 року.

Довідка. Світове виробництво цукру перевищує 168 млн. т, з яких близько 69% отримують з цукрової тростини і 31% – з цукрових буряків. За даними фахівців USDA у 2011/2012 МР у світі було вироблено 168,5 млн.т. цукру. Найбільшим виробником цукру серед країн є Бразилія, питома вага якої у структурі займає 23,5%. Значну частку також мають Індія – 16,8% та країни Європейського Союзу – 9,1%. Китай посідає 4 місце, його питома вага у світовому виробництві цукру складає 7,1%, Таїланд має 5,8%, США – 4,4%, Росія – 2,5%, України – 1,3%.

Нагадаємо, через блокування портів в Україні та неможливості експорту зерна в інші країни, все більше зростає ризик виникнення продовольчої кризи. Весь світ шукає шляхи подолання цієї небезпеки. Водночас Індія планує розширити кількість країн-імпортерів.

Національна асоціація цукровиків України “Укрцукор”, від свого імені та від імені виробників цукру та аграріїв, які вирощують цукровий буряк, звернулась до Міжнародної організації по цукру (ISO) з проханням припинити співпрацю з рф.

Згідно з травневими прогнозами USDA, в сезоні-2022/23 Україна також увійде в першій 10 світових виробників основних зернових культур, але її частка в сукупному виробництві може знизитись з 4% до 2%, що в першу чергу буде пов’язано зі скороченням посівних площ під зерновими шляхом унеможливлення проведення повноцінної посівної кампанії на територіях, де відбуваються активні бойові дії.

Через війну в Україні та зменшення врожаю в Південній Америці, Китай збільшив обсяги експорту американської кукурудзи та сої.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору