Ужгородка

Новини Закарпаття

ЄС шукає альтернативний шлях для експорту українського зерна. Хоче вивезти близько 20 млн тонн

Українську пшеницю треба терміново експортувати в країни, які потребують її

Європейський союз намагається знайти альтернативний шлях для експорту українського зерна. Планується вивезти близько 20 млн тонн. Про це заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель в інтерв’ю France Info.

За його словами, українську пшеницю треба терміново експортувати в країни, які потребують її.  Також важливо звільнити місце в сховищі для наступного врожаю.

Боррель вважає, що українське зерно можна вивезти залізницею через сусідні країни, поки порти залишаються заблоковані.

“Ми повинні знайти альтернативний шлях морському шляху, але це дуже складно. Ми працюємо над цим, але можливість доставити 20 млн тонн в порт на Чорному морі, в Румунії та Болгарії, в країнах Балтії залізницею – це струмочок”, – зазначив він.

Нагадаємо, Україна має достатні запаси зерна, щоб задовольнити внутрішній і світовий попит принаймні до кінця 2022 року, а то й у 2023-му, але для цього потрібно зупинити всі військові дії в Чорному морі.

30-31 травня у Брюсселі саміт лідерів ЄС розгляне проблему зростання голоду та можливість розвернення військово-морської місії для звільнення продовольчих запасів з українських портів.

Раніше міноборони Великої Британії закликало рф негайно розблокувати експорт зерна з України.

Європейський Союз намагається допомогти Україні експортувати товари, котрі через блокування портів рф неможливо вивезти морем.

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору