Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна “повністю залежна” від імпорту пального після знищення найбільшого нафтопереробного заводу — голова промислової групи

Війна скоротила національне споживання на 30-40%, але все ще не вистачає чотирьох-п’яти мільйонів тонн пального на рік.

Україна перебуває в стані “цінового шоку” на пальне і тепер “повністю залежить” від імпорту після того, як минулого місяця найбільший в країні нафтопереробний завод у Кременчуці був знищений російськими ракетами. Про це інформує телеканал CNN із посиланням на заяву голови Української нафтогазової асоціації Андрія Закревського.

“Ми зараз повністю залежні від імпорту пального. Залізничні ланцюги поставок також зазнали тиску. На кордонах стоять черги, а якщо додати 3 тисячі бензовозів, то навантаження на логістичні маршрути зросте”, – зазначив Закревський.

За його словами, війна скоротила національне споживання на 30-40%, але все ще не вистачає чотирьох-п’яти мільйонів тонн пального на рік. До війни 75% всього пального надходило з РБ.

“Зараз ми перебуваємо в ситуації цінового шоку. Щоб справді покращити ситуацію з дефіцитом пального, нам необхідно розгорнути мобільні нафтопереробні комплекси у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. Нам потрібно збільшувати видобуток нафти”, – наголосив він.

Закревський наголосив, що країні необхідно “будувати трубопроводи з портів Балтійського моря до України”, але “є багато труднощів”.

Довідка. Уряд скасував державне регулювання цін. Завдяки цьому в Кабміні очікують зниження цін: граничні ціни на дизпаливо не перевищуватимуть 58 грн, на бензин — не більше 52 грн. Скасування акцизу на пальне мало стимулювати його ввезення до України та зробити зростання ціни на нього помірним.

Нагадаємо, близько 20 нафтобаз зазнали бомбардувань у різних регіонах України. Армія рф цілеспрямовано намагається знищувати українську паливну інфраструктуру з перших днів війни.

Влада України працює над розв’язанням проблеми з дефіцитом пального. На засіданні Кабінету Міністрів України 10 травня прем’єр Денис Шмигаль назвав причини та пояснив, що робитимуть для вирішення.

В Україні необхідно повернути акциз на пальне. Про це заявив директор “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору