Ужгородка

Новини Закарпаття

Туреччина проведе перемовини з росією щодо коридорів для зерна з України

Туреччина також співпрацює з Організацією Об’єднаних Націй з питання відкриття шляхів для вивезення зерна

У Туреччині 8 червня відбудуться перемовини між МЗС країни та російською делегацією на чолі з сергієм лавровим. Про це глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу сказав в інтерв’ю Anadolu.

Він зазначив, що українську сторону про це повідомлено. Головним питанням зустрічі буде – відкриття коридорів для зерна з України.

“Ми сядемо з нашим Міністерством національної оборони, військовими та всіма причетними та обговоримо питання технічно – що потрібно зробити для формування цього безпечного коридору, щоб кораблі заходили й виходили”, – сказав Чавушоглу.

Серед перешкод, що заважають безпечному вивезенню зерна, Чавушоглу назвав мінні загородження біля Одеси, санкції, запроваджені проти російських кораблів у сфері страхування, і неможливість надавати послуги в міжнародних портах.

За його словами, розмінування може зайняти 1-2 тижні й потрібен механізм перевірки кораблів.

“Україна не хоче, щоб російські військові кораблі заходили в одеські порти. росія також не хоче, щоб кораблі, які перевозитимуть вантажі цим коридором, везли зброю в Україну. Як вони будуть у всьому цьому впевнені? Має бути механізм перевірки”, – сказав міністр.

Також Чавушоглу зазначив, що Туреччина співпрацює з Організацією Об’єднаних Націй з питання відкриття шляхів для вивезення зерна.

“У ООН є пропозиція – створення чотиристоронньої контактної групи, до складу якої входять ООН, Туреччина, росія та Україна. Ми погодилися з цим… Повного консенсусу з цього питання ще не досягнуто”, – сказав він.

Нагадаємо, згідно з травневими прогнозами USDA, в сезоні-2022/23 Україна також увійде в першій 10 світових виробників основних зернових культур, але її частка в сукупному виробництві може знизитись з 4% до 2%, що в першу чергу буде пов’язано зі скороченням посівних площ під зерновими шляхом унеможливлення проведення повноцінної посівної кампанії на територіях, де відбуваються активні бойові дії.

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору