Міжнародний день КВК неофіційно відзначається 8 листопада. Україна давно обірвала зв’язки з російським гумором, але багато наших шоуменів, акторів та ведучих вперше показали свій талант саме на сцені КВК. Цього року колишній гравець КВК вперше став президентом – і повів у політику своїх колег по цеху. Інші обрали політичну стезю ще перш ніж це “стало мейнстрімом” (одного навіть спонсорував Петро Порошенко).
Nash.live розповідає про п’ять колишніх українських гравців КВК, які пішли у владу.
Сергій Борзов
П’ятий президент Петро Порошенко призначив Борзова заступником голови Державного управління справами ще влітку 2014 року.
Він народився у Вінниці, навчався на історичному факультеті місцевого державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського. З 2006 по 2011 роки Борзов був директором команди КВК “Вінницькі перці”, потім протягом року – директором “Збірної України”, працював у “ТТО Олександр Масляков і Компанія”. Порошенко свого часу, ще до президентства, спонсорував “перців” і навіть літав з ними на фестиваль до Юрмали.
За часів Володимира Зеленського 38-річний Борзов спочатку став в.о. глави Держуправління справами, а потім очолив його.
Борзов має дружину Ірину, яка пройшла до парламенту від “Слуги народу” по округу у Вінницькій області, і троє дітей. Його тесть Наум Баруля – продюсер “Ліги Сміху” і колишній глава українського КВК.
Світлана Фабрикант
Одеситка Фабрикант була депутаткою Верховної Ради VII скликання від “Партії регіонів”. Вона народилася 1967 року, закінчила Одеський державний університет. Виступала у знаменитій команді Вищої ліги КВК “Одеські джентльмени”, яка двічі ставала чемпіоном СРСР (останній раз – у 1990-му, за рік до розвалу Союзу). Після КВК працювала журналісткою та телеведучою, була гендиректоркою каналу “Моя Одеса”.
У 2009-му Фабрикант стала главою одеської філії партії “Сильна Україна”. У 2012-му пройшла до парламенту VII скликання від “Партії регіонів”. У 2014-му вийшла з фракції, потім балотувалася в мери Одеси. Зараз 52-річна Фабрикант є представницею опікунської ради фонду допомоги морякам “Ассоль”.
Руслан Стефанчук
Перший віце-спікер Верховної Ради і народний депутат від “Слуги народу” в студентські роки виступав у команді “Три товстуни”. Команда з’явилася в 1997 році і за два роки стала чемпіоном “Відкритої української ліги” в Києві. Саме у КВК молодий Стефанчук познайомився з Володимиром Зеленським (його команда “95-й квартал” з 1999-го по 2003-й входила до Вищої ліги КВК). В одній команді зі Стефанчук грали Олександр Педан, який став відомим шоуменом, і Дядя Жора (Вадим Мічковський) – ведучий, комік та актор.
Стефанчук народився у Тернополі 1975 року. Має ступінь доктора юридичних наук і дві вищі освіти – за фахом “правознавство” та “менеджмент виробничої сфери”. На його рахунку понад 500 наукових праць на теми приватного права, інтелектуальної власності, немайнових прав фізичних осіб. У 2017 році претендував на посаду судді Верховного суду, до парламентських виборів займався науковою діяльністю.
Володимир Зеленський під час передвиборчої кампанії зробив Стефанчука важливим членом своєї команди – експертом з питань реформування державних правових інститутів та законопроектної роботи.
Сергій Сивохо
Шоумен Сивохо 21 жовтня став радником секретаря РНБО з питань реінтеграції і відновлення Донбасу. До цього він балотувався до Верховної Ради від “Слуги народу” по округу №49 в Донецькій області, але програв кандидату від “Опоблоку” Борису Колеснікову.
Сивохо народився в Донецьку 1969 року. За освітою – інженер-металург і економіст-юрист Під час навчання у Донецькому політеху почав грати в університетській команді КВК, потім став одним з найвідоміших гравців команди “Дрім Тім”. Хлопці тричі проходили до фіналу Вищої Ліги, але так і не стали чемпіонами. Сивохо – перший, хто показав у КВК музичну пародію. Після “Дрім Тім” він грав у “Збірній СНД” і “Збірній XX століття”. Отримавши популярність, почав зніматися в кіно, потім вів розважальні передачі на телебаченні. Був креативним продюсером студії Володимира Зеленського “95 квартал” і суддею у “Лізі Сміху”.
Ігор Кривошеєв
Саме Кривошеєва мали на увазі критики парії “Слуга народу”, кажучи, що в її рядах до політики йде тамада. Нинішній нардеп кілька років тому був підприємцем в івент-галузі – працював у компанії ComedyOrg event, яка організовує весілля і розважальні заходи. Але він не проводив весілля, а лише створював контент для ведучих.
Кривошеєв народився 1985 року, навчався на математичному факультеті Ужгородського національного університету, але вищу освіту не отримав. Під час навчання був капітаном команди КВН “Тяп-ляп” і адміністратором Закарпатської ліги КВК. Отримав багато всеукраїнських титулів КВК. У 2009-му та 2010-му був членом оргкомітету Студентської республіки Закарпаття, куратором Клубу КВК Студреспубліки-2010, брав участь в проекті “Ліга сміху”. Журналістам зізнавався, що його улюбленою темою для жартів був головний “радикал” Олег Ляшко.
У 2012-му Кривошеєв працював в одному зі штабів партії “УДАР” в Ужгороді. Під час передвиборчої кампанії представляв Володимира Зеленського на Закарпатті, потім пішов зі “Слугою народу” до парламенту – і пройшов.
“Як медіа-зірка Володимир (Зеленський, – ред.) мене сильно не надихав, а те, що всі його співробітники відгукуються про нього як про гарного керівника, до того ж в особистих розмовах, і вони дійсно казали це щиро – я це розумів. Ось це мене зацікавило. Це був один з факторів, чому я сміливо застрибнув у ці перегони”, – заявляв він в одному з інтерв’ю.
Джерело: Наш.live