Ужгородка

Новини Закарпаття

Єрмак закликав країни Затоки приєднатися до вирішення продовольчої за енергетичної світових криз

Єрмак у зверненні закликав арабські країни приєднатися до міжнародного санкційного тиску РФ та об’єднати зусилля у запобіганні глобальної гуманітарної катастрофи

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак 2 червня у відеоконференції звернувся до міністрів закордонних справ країн – членів Ради співробітництва арабських держав Затоки. Він запропонував створити Консультаційну раду щодо продовольчих та енергетичних питань та надати фінансову допомогу Україні.

Про це повідомляється на сайті Офісу Президента України.

Єрмак наголосив, що російська війна в Україні вже впливає на весь світ та матиме небезпечні наслідки для населення арабських країн. Тому Україна просить допомогти покарати агресора та завершити війну.

Читайте також: Експерт з продовольчої безпеки прогнозує, що у світі залишилося пшениці лише на 10 тижнів

Основними пропозиціями та проханнями українського уряду стали:

  • приєднання країн Затоки до режиму санкцій проти рф та контроль з їх сторони можливого уникнення цих обмеженьї;
  • створення спеціальної Консультаційної ради як майданчику для обговорення таких гострих питань, як постачання зернових та енергетична безпека;
  • відкриття корпунктів арабських державних телекомпаній в Україні для поліпшення питання інформаційного обміну;
  • розширення спектра дії Червоного Півмісяця в Україні;
  • посилена співпраця українських та арабських фондів у аграрній та земельній галузях;
  • співпраця у рамках консультативної групи щодо гарантій безпеки для України.

Також Єрмак закликав країни Затоки подумати про власні економічні інтереси та зайняти свою нішу у відбудові країни, коли та, після перемоги, перетвориться на найбільший будівельний майданчик у світі:

“Сьогодні ми закликаємо арабські держави Затоки надати нам фінансову допомогу для зміцнення нашої стійкості. А відразу після війни пропонуємо взяти участь у відбудові нашої країни. Запрошуємо вас приєднатися до масштабних інфраструктурних, транспортних та гуманітарних проєктів, які вплинуть на майбутнє всього континенту”, – повідомив він.

Нагадаємо, понад 5,23 мільйона біженців, переважно жінки, діти та люди старше 60 років, втекли до сусідніх країн з 24 лютого.

Марковська Катерина

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору