Ужгородка

Новини Закарпаття

За рік ціни на пшеницю зросли майже до рекордного значення 2008 року – ФАО

Стрімке зростання цін на пшеницю сталося у відповідь на експортну заборону, оголошену Індією на тлі стурбованості умовами посівів у кількох провідних країнах-експортерах, а також через зниження перспектив виробництва в Україні через війну.

Індекс цін на зернові ФАО у травні становив у середньому 173,4 пункту, що на 3,7 пункту (2,2%) більше, ніж у квітні, і на 39,7 пункту (29,7%) вище значення у травні 2021 року. Міжнародні ціни на пшеницю зростають четвертий місяць поспіль, збільшившись на 5,6% в травні, і в середньому на 56,2% вище їхньої минулорічної вартості й лише на 11% нижче рекордного рівня, досягнутого в березні 2008 року. Про це йдеться у травневому звіті ФАО.

Стрімке зростання цін на пшеницю сталося у відповідь на експортну заборону, оголошену Індією на тлі стурбованості умовами посівів у кількох провідних країнах-експортерах, а також через зниження перспектив виробництва в Україні через війну. На відміну від цього, міжнародні ціни на зерно знизилися на 2,1% в травні, але залишилися на 18,1% вище, ніж рік тому.

Водночас трохи покращені умови посіву в Сполучених Штатах Америки, сезонні поставки в Аргентині та неминучий початок Бразилії Основний урожай кукурудзи призвів до зниження цін на кукурудзу на 3,0%; однак вони залишилися на 12,9% вище рівня травня 2021 року.

Аналогічно, міжнародні ціни на сорго також знизилися в травні, зменшившись на 3,1%, тоді як вплив сильних ринків пшениці та занепокоєння щодо умов посівів у Європейському Союзі підвищили ціни на ячмінь на 1,9%.

Натомість міжнародні ціни на рис зростають п’ятий місяць поспіль. Котирування зміцнилися в усіх основних сегментах ринку, але щомісячне зростання було найменш вираженим (2,6%) для сортів Індики, які найбільше продаються, на тлі значного постачання, особливо в Індії.

Довідка. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) (англ. Food and Agriculture Organization, FAO) — міжнародна організація під патронатом ООН. Діяльність ФАО спрямована на зменшення гостроти проблеми бідності і голоду в світі шляхом сприяння розвиткові сільського господарства, поліпшення харчування і розв’язання проблеми продовольчої безпеки — доступності всім і завжди харчування, необхідного для активного та здорового життя. ФАО діє як нейтральний форум, а також як джерело знання та інформації.

Нагадаємо, за попередніми прогнозами від The Food and Agriculture Organization (ФАО), валове виробництво зернових у світі у 2022 році продовжить зростання четвертий рік поспіль і може досягти 790 млн т.

Оцінка ФАО щодо світових запасів зернових на кінець сезону у 2022 р. становить 856 млн т, що на 2,8% вище початкового рівня. Це обумовлено збільшенням запасів кукурудзи, зокрема через призупинення експорту з України.

Міністерка з питань економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенья Шульце заявила, що посуха, пандемія коронавірусу та російська війна в Україні можуть викликати у світі “найсильніший з часів Другої світової війни” голод.

Якщо українські чорноморські порти не будуть розблоковані найближчим часом, у липні на світовому продовольчому ринку почнеться справжня паніка.

Нині найбільша проблема сільгоспвиробників – неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору