Ужгородка

Новини Закарпаття

Україна увійшла до двадцятки країн, яким загрожує голод – прогноз ООН

Експерти назвали нинішню ситуацію з голодом у світі найважчою за останні кілька десятиліть.

Є ймовірність, що 20 країн світу можуть зіштовхнутися зі значним погіршенням рівня продовольчої безпеки в період з червня по вересень 2022 р. Про це йдеться у прогнозі Продовольчої та сільськогосподарської організації (ФАО) та Всесвітньої продовольчої програми (ВПП).

В доповіді зазначається, що приблизно 750 тисяч людей в Ефіопії, Ємені, Нігерії, Південному Судані, Сомалі та Афганістані вже голодують та помирають від виснаження. Ще десятки мільйонів людей у цих країнах перебувають на межі голоду.

“Без термінових заходів ці люди загинуть”, — йдеться у повідомленні.

Експерти назвали нинішню ситуацію з голодом у світі найважчою за останні кілька десятиліть. Вони побоюються, що найближчим часом у багатьох країнах світу вона лише погіршуватиметься. Така тенденція, на думку експертів, обумовлена поєднанням кількох факторів: конфлікти, пандемія COVID-19, екстремальні погодні та кліматичні явища, зростання зовнішнього боргу в бідних країнах та фінансові потрясіння.

Опублікована доповідь ФАО-ВПП про гостру нестачу продовольства закликає до термінових дій у 20 гарячих точках світу. Зокрема, катастрофічна ситуація з продовольством зберігається в Афганістані, Анголі, Гаїті, Гондурасі, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, Лівані, Мозамбіку, на Мадагаскарі, Центральноафриканській Республіці, Сирії, Судані, Уганді та Ємені. Нещодавно список цих країн поповнили Шрі-Ланка, Бенін, Кабо-Верде, Гвінея, Зімбабве та Україна.

Нагадаємо, майже 4,5 млн тонн зерна заблоковані у портах України через закриті морські шляхи на тлі російського військового вторгнення.

Країнам Близького Сходу, таким як Єгипет, Ємен і Ліван, котрі покладаються на Україну для більшості свого імпорту пшениці, загрожує “катастрофа за катастрофою”.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні Ради Безпеки ООН порівняв путіна зі сталіним, бо той використовує продовольство як зброю проти України.

Війська рф продовжують завдавати ракетних ударів по нафтобазах. Наразі знищено дві нафтобази у Рівненській області, Волинській, у Львові та Луцьку. Росіяни намагаються спрямувати подібні дії на зрив посівної, доставки гуманітарних вантажів, позбавлення пального для військової та цивільної техніки.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору