Ужгородка

Новини Закарпаття

рф вивозить крадене українське зерно за підробленими документами до Туреччини

Посол України в Туреччині оприлюднив схему “легального” транспортування краденого росією зерна у країну

Посол України в Турецькій республіці Василь Боднар оприлюднив схему продажу росією українського зерна в Туреччину.

Насправді рф вивозить спочатку зерно в російських портів, потім підробляє документи, а вже потім відправляє в інші країни.

Про це повідомив міністр в інтерв’ю Укрінформ.

“Агресори крадуть українське зерно, завозять автотранспортом у Севастополь, звідки вивозять кораблями в російські порти, після чого воно вже йде за підробленими документами, ніби це російське зерно. Якби воно заходило за документами із Севастополя або із Херсона, ніхто б його не приймав. Оскільки удають, що завозять із Краснодара чи Новоросійська, то для турецьких органів порушення немає” – розповів Боднар.

Щоб запобігти таким діям ворога, українська сторона формує доказову базу та збирає відповідні рішення органів правосуддя, аби було юридичне обґрунтування незаконності дій рф та підстави для припинення руху цих суден.

Дипломат також наголосив, що кожен факт вивезення краденого зерна документується. Потім надсилаються відповідні ноти, звернення, здійснюється публічна комунікація.

“Ми передали турецькій стороні перелік суден, які використовуються росією та третіми сторонами для нелегального вивозу краденого зерна, в тому числі в порти Туреччини. Офіційна Анкара взяла це до уваги та пообіцяла докладно опрацювати”, – сказав посол.

Довідка. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу за підсумками переговорів із російським міністром Сєргєєм Лавровим в Анкарі заявив, що Туреччина вважає виправданою вимогу Росії щодо скасування частини санкцій в обмін на розблокування доступу до українських портів.

Нагадаємо, Туреччина домовилась з рф щодо експорту українського зерна з порту Одеси.

Landlord раніше повідомляв, Туреччина отримає знижку 25% на українське зерно.

Марковська Катерина

 

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору