Ужгородка

Новини Закарпаття

Українські домогосподарства втратять чверть бюджету через зростання вартості життя, – СБ

Світовий банк прогнозує різке падіння економіки в Україні

Війна завдала сильного удару по українській промисловості та призвела до руйнування інфраструктури та різкого скорочення населення. Очікується, що зростання економіки відновиться у 2023 році, але буде слабким. Регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи Аруп Банерджі, спрогнозував, що бідність у 2023 році може зрости до 58%.

Про це Банерджі розповів в інтерв’ю Interfax.

“За нашими власними оцінками, втрати домогосподарств від шоку доходів і підвищення вартості життя становитимуть майже 25% бюджету домашніх господарств. Бідність, за найгіршого сценарію, може досягти 58% у 2023 році”, – зазначив він в інтерв’ю.

Експерти Світового банку вважають, що попри значне фінансове навантаження державного бюджету, Україні слід уникати різких скорочень соціальних видатків, оскільки це матиме катастрофічні наслідки для одержувачів допомоги в межах цих програм соціального захисту.

“Саме тому банк підтримував і буде надалі підтримувати програму Гарантованого мінімального доходу, зокрема за допомогою нової виплати в розмірі $50 млн”, – повідомив Банерджі.

Нагадаємо, Світовий банк виділить $30 млрд для подолання продовольчої кризи.

Landlord раніше повідомляв, глава Світового банку не виключає глобальну рецесію через війну в Україні.

Марковська Катерина

 

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору