Ужгородка

Новини Закарпаття

Якщо не розблокувати порти до осені, то зерно почне пропадати, – Дикун

На думку Дикуна, якщо восени та взимку не вдасться експортувати залишки зерна Чорним морем, то посівна навесні не відбудеться

Через декілька тижнів почнуться жнива нового врожаю, але Україна не встигає вивезти до того часу ще 22-23 млн тонн. Тому наразі постає проблема зберігання.

Про це на брифінгу повідомив голова Всеукраїнської аграрної ради Андрій Дикун, передає кореспондент LB.

Дикун заявив: “До початку активної фази війни ми в місяць могли експортувати до 5 млн тонн зернових. Всі 30 років своєї Незалежності ми будували експорт через наші порти. Тобто 5 млн тонн щомісяця експортувалися виключно через порти. Наразі основні порти заблоковані. Деякі окуповані. Залишилися лише два дунайські порти”.

Також Дикун наголосив, що у надлишку зараз близько 22-23 млн тонн зернових. Україна готова їх експортувати, але не має можливості прискоритись.

“В березні вдалося експортувати через західний кордон 200 тис. тонн, у квітні — близько 900 тис. тонн, у травні — 1,7 млн тонн. У нас активніше почала працювати українська залізниця, автомобільний транспорт. Половина з 1,7 млн тонн поставлені через два дунайські порти: Ізмаїл та Рені. Але цього є недостатньо. Тому весь світ говорить про необхідність розблокування портів”, – розповів він.

Дикун додав, що в майбутньому окрім портів необхідно розвивати західний напрямок транспортування зерна коліями та попередив: “Наразі ми не встигнемо вивезти все зерно до збору нового врожаю, який на Бессарабії вже стартував. А основна частка збору врожаю розпочнеться за два-три тижні”.

За його даними,  на початку осені в Україні буде надлишок зерна в обсягах 55 млн тонн, тому вкрай важливо розблокувати порти.

 “У нас буде занадто багато зерна… Ми готові його експортувати. Тому настільки важливо розблокування наших портів”

Читайте також: Як “рукава” для зберігання зерна можуть врятувати аграріїв та зберегти врожай

Голова ВАР звернув увагу, що однозначно постане проблема зберігання зерна, але першочерговим залишається питання як його зібрати:

“За нашими оцінками, які збігаються з Міністерством аграрної політики, для збиральної кампанії, щоб аграрії засіяли ранні зернові, нам необхідно близько 6 млрд доларів. Це ще одне ключове питання до уряду та Верховної Ради”.

Нагадаємо, ціна будівництва елеваторного комплексу з рукавним зберіганням обходиться у 70-80 $/м. куб, що вдвічі дешевше комплексу з силосами.

Марковська Катерина

 

 

 

 

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору