Ужгородка

Новини Закарпаття

ТОП-5 сервісів для бізнесу, які з’явились в умовах війни

Економіка по всій країні не тільки продовжує працювати, але і з’являються нові підприємства, ФОПи. Бізнес повертається до роботи на тих територіях, де це можливо – Федоров

Українські бізнесмени швидше адаптуються до війни, ніж до пандемії COVID-19. Кількість нових зареєстрованих бізнесів за останні кілька місяців, — на 30% більша, ніж на початку пандемії.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своїй колонці на “Економічній правді”.

Він наголосив, що ще до війни однією з пріоритетних цілей Мінцифри було створення країни підприємців. Але ці часи потребують нових рішень для бізнесу. Тому щоб підтримати підприємців у цей складний період, Мінцифра впровадила чимало ініціатив.

 • еДекларація – документ, який діє замість 374 дозвільних документів, які необхідні для роботи підприємців. За декілька кліків можна відкрити чи продовжити власну справу.
 • Консультації бізнесу під час війни – запуск сторінки “Підтримка бізнесу в умовах війни” на порталі Дія.Бізнес, на якій можна дізнатись як підприємцям отримати гроші за працевлаштування ВПО та як перевезти свій бізнес у більш безпечне місце за допомогою держави. Або отримати кредит на час воєнного стану за програмою “5-7-9%”. Чи проконсультуватися щодо перезапуску власної справи.
 • Гранти на підтримку мікро та малого бізнесу – з програмою “EU4Business”, Мінекономіки та Офісом з розвитку підприємництва та експорту почав працювати грантовий фонд. Він розрахований на підтримку 300 підприємств, які розміщені в районі бойових дій, виїхали та розгорнулися у більш безпечному місці. Або постраждали, але все одно продовжують працювати.
 • Дія.Бізнес в Україні та Варшаві – окрім фахових консультацій для підприємців, до центру можуть звернутися всі українці, які сьогодні в Польщі та потребують роботи, житла або оформлення документів. Від початку повномасштабної війни Польща усіляко підтримує Україні на всіх можливих рівнях. Тому вибір локації для виходу  проєкту на міжнародний рівень був очевидним.
 • Віртуальний центр Дія.Бізнес – де б ви не перебували, ви можете отримати допомогу із пошуком роботи, відкриттям власної справи чи тимчасово перевезти свій бізнес за кордон.
 • Експорт в умовах війни – створено окремий розділ “Експорт в умовах війни” на Дія.Бізнес, де  можна знайти актуальну інформацію для підприємств, що готові постачати свою продукцію за кордон. Також додаток дозволяє подати заявку на включення компанії до Каталогу українських експортерів — онлайн-сервісу, який іноземні імпортери використовують як базу для пошуку партнерів в Україні.
 • Нагадаємо, Шмигаль анонсував 8 грантових програм для підтримки бізнесу в час війни.

  Landlord раніше повідомляв, річна інфляція за травень зросла до 18%.

  Марковська Катерина

  Джерело: Landlord

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Нагору