Ужгородка

Новини Закарпаття

Експорт української молочної продукції набирає обертів

В Україні молокопереробні підприємства продовжують працювати та закуповувати молоко.

Попри ускладнену логістику, в травні загальний експорт молока і згущених вершків склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж у квітні. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року торгівля впала на 7%, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

Найбільшими імпортерами молока за травень стали:

  • Польща – 490 тонн;
  • Нідерланди – 300 тонн;

Щодо вершкового масла, то за травень в Україні було експортовано 780 тонн, що на 59% більше ніж в минулому місяці, а також на 8% більше ніж торік. Цей молочний продукт експортувався переважно до:

  • Молдови – 260 тонн;
  • Польщі – 240 тонн
  • Нідерландів – 120 тонн.

За словами аналітика УКАБ Максима Гопки, в найближчі місяці ситуація з експортом повинна поступово покращуватись, оскільки органи влади зацікавленні у підтримці вітчизняних молочних виробників.

В Україні молокопереробні підприємства продовжують працювати та закуповувати молоко. На сьогодні попит на сире молоко в кожному регіоні варіюється в залежності від кількості робочих ферм та безпечної логістики.

В східній частині країни, особливо в Харківській області, пошкоджено значну кількість молочних ферм, які до війни забезпечували 7-8% валового надою від загального виробництва молока. Внаслідок цього попит у переробників на сировину постійний та ціни в східному регіоні стабільно високі, що не скажеш про північну Україну, де молоко скуповують за набагато нижчою ціною.

Щодо цін на готові молочні продукти в супермаркетах, то вони мають деякі зміни. За останніх три місяці:

  • Молоко (0,9 л., 2,6%)  зросло в ціні на 7% (середня ціна в травні – 35,74 грн);
  • Масло вершкове (200 гр., 72,50%) подорожчало на 6% (середня ціна в травні – 61,60 грн);
  • Сметана (340 гр., 20%) впала в ціні на 3% (середня ціна в травні – 38,5 грн);
  • Сир Голландський (1 кг., 45%) зріс на 4% (середня ціна в травні – 321,7 грн).

“На початку червня на полицях в супермаркетах ми вже можемо спостерігати доволі великий асортимент молочних продуктів і навіть невеликі знижки. Це зумовлено відновленням виробництва (де це можливо) та зменшенням попиту у порівнянні з минулим роком, а також поступовим відновленням імпорту. Подальша ціна на молочні продукти буде залежати від цін на пальне, зміни собівартості кормів, а також розвитку військових дій”, – пояснив експерт.

Нагадаємо, зростання вартості кормів є великою проблемою для молочних фермерів, оскільки воно становить 70–80% витрат.

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору