Ужгородка

Новини Закарпаття

USDA покращило прогноз урожаю кукурудзи в Україні

Експортні відвантаження кукурудзи очікуються на тому ж рівні — 9,0 млн т.

Міністерство сільського господарства США (USDA) покращило оцінку урожаю кукурудзи в Україні. Згідно з червневим прогнозом, в 2022/23 МР очікується збільшення виробництва кукурудзи на 5,5 млн т — до 25 млн т, в той час, як експортні відвантаження кукурудзи очікуються на тому ж рівні — 9,0 млн т, повідомляє пресслужба асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”.

Показники України щодо виробництва та експорту пшениці залишаються сталими — 21,5 млн т і 10,0 млн т, відповідно.

Натомість світовий прогноз пшениці на 2022/23 МР передбачає зниження виробництва, скорочення споживання, часткове скорочення торгівлі та трохи нижчі кінцеві запаси.

Прогнозоване світове виробництво пшениці скоротиться на 1,4 млн т — до 773,4 млн т внаслідок скорочення обсягів виробництва Індією (-2,5 млн т — до 106,0 млн т) через несприятливі погодні умови з частковою компенсацією збільшення виробництва росією (+1,0 млн т — до 81,0 млн т) завдяки сприятливим погодним умовам.

Аналітики прогнозують, що світова торгівля в 2022/23 МР скоротиться на 0,3 млн т — до 204,6 млн т через зниження експорту з Індії, що не повністю компенсуються зростанням експорту з росії та Узбекистану. Експорт Індії скорочується на 2,0 млн т — до 6,5 млн т, оскільки уряд має намір обмежити експорт для забезпечення достатніх внутрішніх запасів. Прогноз російського експорту збільшили на 1 млн т — до 40,0 млн т.

Прогнозовані світові кінцеві запаси на 2022/2023 МР знижуються на 0,2 млн т — до 266,9 млн т, що є мінімальним показником за шість років.

Щодо світового ринку кукурудзи, — очікується збільшення обсягів виробництва та кінцевих запасів, натомість інші показники практично без змін. Всі зміни пов’язані зі збільшенням прогнозу виробництва кукурудзи Україною на 5,5 млн т, однак це збільшення виробництва переходить у збільшені кінцеві запаси, оскільки, за оцінками USDA, Україна не зможе збільшити обсяги свого експорту.

Нагадаємо, раніше USDA зменшував прогноз виробництва пшениці в Україні на 35%, кукурудзи – вдвічі.

Окрім цього, прогнозується, що в Україні у 2022/23 МР виробництво цукру становитиме 1,1 млн метричних тонн (ММТ), що на 23% менше проти попередньої оцінки.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору