Ужгородка

Новини Закарпаття

РФ вивезла українського зерна на 2 млрд гривень, – “Схеми”

Лише протягом травня росія змогла вивезти з тимчасово окупованих територій України понад 180 тисяч тонн українського зерна вартістю більш ніж 2 мільярди гривень

“Схеми” провели детальне  розслідування, щоб показати масштаби та шляхи вивезення українського зерна росіянами. Журналісти поговорили з аграріями, у яких окупанти відбирають зерно, проаналізували десятки супутникових знімків шляху, який долають вантажівки з окупованих територій до порту у Севастополі “Авліта”, та закінчуючи кораблями, якими рф вивозить зерно за кордон для подальшого продажу.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Лише за травень та початок червня за допомогою супутникових знімків Planet Labs видання нарахувало прибуття до морського порту Севастополя щонайменше 12 вантажних суден.

Читайте також: росія краде українське зерно через Крим. CNN показав нові супутникові фото

“‎‎На основі даних сервісу Marine Traffic та відповідно до аналізу експертів з морського транспорту, виходячи з розрахунку місткості суден та за умов їхнього повного завантаження — протягом травня та на початку червня загарбники могли незаконно вивезти з України понад 180 тис. т зерна лише за цей період”, — повідомляється в джерелі.

Читайте також: Прокуратура відкрила справу про вивезення росіянами вкраденого зерна через Крим 

Також журналісти Схем повідомили, що згідно з інформацією спеціалізованого порталу Markets Insider, вартість зерна на європейських ринках станом на травень-початок червня у середньому сягає €400 за тонну. Тож загальна вартість зерна, яке судна вивезли з Криму через термінал, може сягати близько €70 млн.

Нагадаємо, рф готується до відправки зерна через порт Бердянську.

Марковська Катерина

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору