Ужгородка

Новини Закарпаття

Цьогоріч на Запоріжжі планують зібрати до 300 тисяч тонн зерна

Прогнозований врожай пшениці у Запорізькій області — 30 центнерів із гектара, що на 8 центнерів нижче проти того року, водночас достатньо, аби забезпечити людей.

До 300 тисяч тонн пшениці планують зібрати цьогоріч на підконтрольній Україні території Запорізької області. Цього вистачить, аби забезпечити потреби населення у хлібі. Про це повідомили у Департаменті аграрного розвитку Запорізької обласної військової адміністрації, передає “Суспільне“.

Домогосподарство Анатолія та Наталії Долі постійно обстрілює ворожа артилерія. Уламками від снарядів посікло три трактори. Дісталося й свійським тваринам, розказують господарі.

“Прилетіло якраз біля вуликів і до поросят. Курей не зачепило, а поросят поранило. На городі вісім штук було. Струмінь фосфорний летів. Так, воно горіло все. Ці курчата маленькі, війна йде, бахкає, а ми їх з місця на місце носимо, щоб їм тепленько було. Ну, а як?”, — ділиться Наталія Доля.

Найбільше подружжя непокоїться за осінній врожай. Зазвичай вирощували пшеницю, соняшник, кукурудзу. Цьогоріч навесні не сіяли, а нині під загрозою й озимина. На неї тільки дивляться з власного подвір’я.

Намагаються утриматися на плаву й місцеве фермерське господарство “Добротвір”.

Працюють й після прямого влучення ворожого снаряду у тваринницький комплекс та зерносховище.

“Зернові, ріпак, соняшник, пшеницю, ячмінь. Є невеличке господарство овочівницьке. Ми намагаємося хоч щось вирощувати. Тому що людям потрібно дати хоч якусь роботу, людям потрібні гроші. На сьогодні ми нікого не залишаємо”, – зазначив заступник голови підприємства Анатолій Пендрак.

Чи будуть із врожаєм, залежить від воєнної ситуації, каже фермер:”Якщо нам орки дадуть зібрати, то будемо. Ячмінь вже жовтіє, десь через 10 днів його треба вже буде збирати, але ви чуєте виходи, приходи”.

Прогнозований врожай пшениці у Запорізькій області — 30 центнерів із гектара. Це на 8 центнерів нижче, ніж торік, але достатньо, аби люди були з хлібом, зауважив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Ясинецький.

“Це пов’язано з тим, що технологічні процеси не всі були виконані, які передбачалися — менше добрив кинули, захист. Якщо по 30 центнерів, то це 300 тисяч тонн. А нам на всю область потрібно 240”, – наголосив він.

Затвердженого державою алгоритму, як взаємодіяти з аграріями, що залишились на непідконтрольних територіях, поки немає. Вивезти звідти пшеницю вони, вочевидь, не зможуть, пояснив Ясинецький.

Нагадаємо, на Миколаївщині ТОВ “СП”Південна аграрно-експортна компанія” (ПАЕК) розпочало жнива-2022. Попри ризики та складнощі зумовлені війною, техніка господарств вчасно вийшла на поля для збору врожаю озимого ячменю.

Раніше Шмигаль вказав на основні проблеми в зборі урожаю.

За прогнозами, в Україні має бути повне забезпечення внутрішнього споживання всіма ключовими с/г культурами на рівні 65 млн тонн зернових, зернобобових та олійних, у тому числі передбачається потенційний експорт в обсязі близько 30 млн.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства зробили попередній прогноз урожайності зернових.

Врожай пшениці на Одещині буде, попри посушливу весну. Ситуацію врятували рясні опади.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору