Ужгородка

Новини Закарпаття

Розпочалась масова реалізація вишні: ціни нижчі за минулорічні

Масове збирання врожаю даних кісточкових нині відбувається у південних та центральних областях країни.

Минулого тижня українські садівники розпочали збирання вишні, але перші великі партії на ринок почали надходити лише з початку поточного тижня. Масове збирання врожаю даних кісточкових нині відбувається у південних та центральних областях країни, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Сьогодні вишня великим оптом на ринку пропонується до продажу по 15-35 грн/кг ($0,51-1,20/кг), що в середньому на 40% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року.

Садівники розпочали збиральну кампанію практично в ті ж терміни, що й на рік раніше. При цьому нижчий рівень цін на вишню в поточному сезоні вони пояснюють досить низькими попитами та проблемами з каналами реалізації. При цьому втрати врожаю даних кісточкових цього року значно нижчі, ніж у попередньому, що також сприяє нижчим відпускним цінам.

За словами ключових гравців ринку, цього сезону відпускні ціни на вишню можуть бути значно нижчими, ніж рік тому. Насамперед це проблеми з каналами реалізації. Садівники Харківської та Миколаївської області через ведення бойових дій не мають можливості продавати свою продукцію за межами своїх областей. Також, варто відзначити різке зростання цін на логістичні послуги, що робить перевезення даної продукції, що швидко псується, нерентабельною.

Нагадаємо, для українців сезонна ягода подорожчає у середньому на 10%. Зростання вартості зумовлене подорожчанням пального, добрив та агресію росії.

За оперативними даними офіційної статистики, наша країна минулого року зібрала 2235 тис. т плодових і ягідних культур, на 10 % більше, ніж у 2020 році. Загалом виробництво продукції садівництва у 2021 році виявилось одним з найбільших за період.

В Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору