Ужгородка

Новини Закарпаття

Через великі витрати на утримання худоби фермери скоротять поголів’я корів – АВМ

Собівартість вирощування нового врожаю вже на 70-80% вища від попереднього року

На початку липня закупівельні ціни на молоко розвивалися в різнонаправленому тренді. На формування ринкової ціни продовжують тиснути ціни на виробничі ресурси. Проте підтримку надає активний експорт молокопродуктів в ЄС.

Про це розповіли в Асоціації виробників молока, повідомляє Agroportal.

“Закупівельні ціни на молоко екстра ґатунку в середньому зросли на 7 коп. — до 10,64 грн/кг без урахування ПДВ. Ціновий коридор коливався від 9,50 до 11,15 грн/кг залежно від регіону та особливо від обсягу партії. Водночас ціни на молоко вищого ґатунку опустилася на 1 коп. — до 10,02 грн. Обвалилося в ціні молоко першого ґатунку — мінус 11 коп. — до 9,80 грн/кг”, – йдеться у повідомленні.

У джерелі повідомляється, більшість господарств на підконтрольних Україні територіях намагаються не скорочувати поголів’я корів, а лише надої, тобто витрати на утримання худоби залишаються високими на тлі значно нижчих обсягів реалізації.

“Якщо ринкові умови не будуть змінюватися в найближчій перспективі, фермери будуть вимушені коригувати розмір стада, адже утримувати його за рахунок нового врожаю, собівартість вирощування якого вже на 70-80% вища від попереднього року, не передбачається можливим”, — розповідає аналітик АВМ Яна Лінецька.

Нагадаємо, через війну відбулось рекордне зростання цін на молоко у світі.

Раніше повідомлялось, завдяки приватизації аграрії отримають додаткові потужності для переробки та складування зернових.

Марковська Катерина

 

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору