Собівартість вирощування нового врожаю вже на 70-80% вища від попереднього року
На початку липня закупівельні ціни на молоко розвивалися в різнонаправленому тренді. На формування ринкової ціни продовжують тиснути ціни на виробничі ресурси. Проте підтримку надає активний експорт молокопродуктів в ЄС.
Про це розповіли в Асоціації виробників молока, повідомляє Agroportal.
“Закупівельні ціни на молоко екстра ґатунку в середньому зросли на 7 коп. — до 10,64 грн/кг без урахування ПДВ. Ціновий коридор коливався від 9,50 до 11,15 грн/кг залежно від регіону та особливо від обсягу партії. Водночас ціни на молоко вищого ґатунку опустилася на 1 коп. — до 10,02 грн. Обвалилося в ціні молоко першого ґатунку — мінус 11 коп. — до 9,80 грн/кг”, – йдеться у повідомленні.
У джерелі повідомляється, більшість господарств на підконтрольних Україні територіях намагаються не скорочувати поголів’я корів, а лише надої, тобто витрати на утримання худоби залишаються високими на тлі значно нижчих обсягів реалізації.
“Якщо ринкові умови не будуть змінюватися в найближчій перспективі, фермери будуть вимушені коригувати розмір стада, адже утримувати його за рахунок нового врожаю, собівартість вирощування якого вже на 70-80% вища від попереднього року, не передбачається можливим”, — розповідає аналітик АВМ Яна Лінецька.
Нагадаємо, через війну відбулось рекордне зростання цін на молоко у світі.
Раніше повідомлялось, завдяки приватизації аграрії отримають додаткові потужності для переробки та складування зернових.
Марковська Катерина
Джерело: Landlord