Ужгородка

Новини Закарпаття

Пшениця впала до довоєнного мінімуму через зростання поставок продовольства в окупований Крим

Зниження цін на пшеницю дає надію на подолання найгіршої інфляції продовольства за чотири десятиліття,

Ф’ючерси на пшеницю в Чикаго повернулися до найнижчого рівня з тих пір, як Росія вторглася в Україну в лютому, завершивши свій найгірший тиждень за десятиліття різким зростанням поставок сільськогосподарських товарів у Криму, що підкреслює, що зерно все ще надходить на світові ринки, незважаючи на війну, пише  Вloomberg.

За даними видання, поставки продовольства з окупованого Росією Криму перевищували норму для цієї пори року в 50 разів, що, ймовірно, сигналізує про те, що вкрадені українські поставки прямують до країн-імпортерів. Ця новина з’явилася в той момент, коли учасники переговорів у Туреччині шукали рішення щодо відновлення українських поставок у чорноморські порти.

Ф’ючерси впали на 3,7%, ненадовго знищивши всі прибутки з 2022 року, перш ніж скоротити збитки та впасти на 1,8% нижче до 7,81 долара за бушель. Це значно перевищує рекорд майже на 13 доларів США, що збільшився за кілька тижнів після вторгнення, і є найбільшим падінням за один тиждень з березня 2011 року.

Зниження цін на пшеницю дає надію на подолання найгіршої інфляції продовольства за чотири десятиліття, за оцінками зростання врожаю зерна в Росії та збору врожаю фермерами США.

На інших ринках ф’ючерси на кукурудзу та сою незначно зросли, оскільки трейдери оцінювали суху погоду, яка може завдати шкоди посівам.

За даними Meteo France, спека у Франції посилиться з неділі, і температура наступного тижня може перевищити 40 градусів Цельсія (104 Фаренгейта) у деяких регіонах. У США приблизно третина регіону вирощування кукурудзи постраждала від посухи, і очікуються сплески тепла в західному поясі вирощування, йдеться в прогнозі Міністерства сільського господарства США. Особливий ризик це становить для кукурудзяних полів, які вступають у життєвий період розвитку.

Нагадаємо, згідно з аналітикою “Огляду збитків від війни в сільському господарстві України”, підготовленої командою Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, сума втрат нанесений сільгосп галузі станом на середину червня склала $4,29 млрд.

Наталія Марченко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору