Ужгородка

Новини Закарпаття

Німецький міністр: вірити Путіну щодо “зернового коридору” – все одно, що вірити у Санта-Клауса

Міністр закликав Європейську комісію бути більш активною у збільшенні експорту українського зерна автомобільним і залізничним транспортом

Офіційні особи в Києві та Брюсселі скептично налаштовані щодо того, що спроби звільнити мільйони тонн українського зерна, заблокованого рф, будуть успішними, навіть якщо ООН, яка є спонсором угоди, рекламує прогрес. Міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір у понеділок заявив, що вірити запевненням президента рф Володимира Путіна схоже на віру в “Санта-Клауса чи пасхального кролика”, передає видання Politico.

“Я не думаю, що з цього багато чого вийде, тому що це ґрунтується на словах Путіна, котрі не варті паперу, на якому написані. Якщо ви все ще вірите слову Путіна, можете з таким же успіхом повірити в Санта-Клауса або великоднього кролика. Приблизно такий же рівень серйозності та достовірності”, – заявив Оздемір.

Скептицизм Оздеміра прозвучав попри те, що учасники переговорів з Туреччини та ООН оголосили минулого тижня в Стамбулі про «основну технічну угоду» між сторонами, яка дозволить експортувати мільйони тонн зерна.

Водночас міністр закликав Європейську комісію бути більш активною у збільшенні експорту українського зерна автомобільним і залізничним транспортом – навіть попри те, що сухопутні маршрути, як вважається, не можуть перевозити ту ж кількість зерна, що й чорноморські кораблі.

Раніше МЗС підтвердило чотиристоронню зустріч у Стамбулі щодо вивезення українського зерна за участі України, Туреччини, ООН і рф.

Читайте також: Україна не виключає планів рф скористатись гуманітарним коридором для нападу на південь

На чотиристоронніх перемовинах у Стамбулі щодо експорту українського зерна, Україна  запропонувала створити алгоритм навігації в Чорному морі для безпечного судноплавства. Міністерство оборони Туреччини сподівається на проведення в Стамбулі другої зустрічі у чотиристоронньому форматі щодо організації “зернового коридору”.

Нагадаємо, перемовини розблокування постачань перебувають на фінальній стадії, Україна готова експортувати зернові на міжнародний ринок.

Організація Об’єднаних Націй працює над угодою, на базі якої буде можливий експорт зерна з України в обмін на вихід російських продуктів харчування на світовий ринок.

Раніше Landlord повідомляв, Військово-Морські Сили ЗС України долучились до організації забезпечення перевезень цивільними суднами агропродукції через гирло Бистре суднового ходу річки Дунай-Чорне море. 

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору